Wczorajszy mecz pomiędzy Niemcami a Włochami był jednym z bardziej emocjonujących dotychczas rozegranych. Emocje były duże do tego stopnia, że udzieliły się jednej z działacze partii KORWiN i fundacji Estera.

 – Wygrały Niemcy – bambusy chwilowo nazywane Niemcami – napisała działaczka KORWiN-y Agnieszka Malinowska na jednym z portali społecznościowych nawiązując do etnicznej i rasowej różnorodności w niemieckiej reprezentacji.

Na wpis młodej działaczki KORWiN-y i fundacji Estera (zajmującej się pomocą chrześcijańskim imigrantom z Bliskiego Wschodu) zareagował jeden z twitterowiczów.

 – Pomijając chamstwo, jesteś młoda panienko dlatego wygugluj sobie kto to taki Emmanuel Olisadebe i w jakiej kadrze grał? – napisał internauta.

Działaczka formacji Korwin-Mikkego nie poddawała się jednak i brnęła dalej.

 – Nie będę sobie guglować i czytać o jakimś Żydzie – odpisała.

Na jej odpowiedź natychmiast zareagowali inni internauci i kibice polskiej reprezentacji. Koniec końców Malinowska usunęła swoje wpisy.

fot. twitter
fot. twitter
Pwsl5j6U
fot. twitter

Emmanuel Olisadebe to  polski napastnik pochodzenia nigeryjskiego, uczestnik finałów mistrzostw świata w 2002 w reprezentacji Polski. Był jednym z najpopularniejszych piłkarzy w Polsce i pierwszym czarnoskórym piłkarzem w historii reprezentacji Polski. W 2001 roku został sklasyfikowany w konkursie na najlepszego piłkarza świata na 29. pozycji. Tego samego roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca Polski zajął 4 miejsce. Olisadebe wystąpił w barwach Polski 25 razy, strzelił 11 bramek w dziewięciu meczach.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

...

Zobacz również

Zobacz również