Na jaw wychodzą właśnie wstrząsające informacje. Już wiadomo, co dalej z przyszłością Donalda Tuska i Angeli Merkel, która ma ogromne problemy we własnym kraju.

Według informacji dziennikarzy „Corriere della Sera”, Angela Merkel przejmie stanowisko Donalda Tuska. To dla niej w zasadzie jedyna droga, dzięki której utrzyma swoją pozycję w Europie pomimo coraz słabszych notowań w Niemczech oraz kłopotów z utworzeniem koalicji.

Jeśli w Niemczech powstanie rząd wielkiej koalicji, to kanclerz Angela Merkel może kierować nim przez dwa lata, po czym zastąpi Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej – czytamy na łamach „Corriere della Sera”.  

Według gazety Unia Europejska będzie wtedy świadkiem wielkich reform, które przeprowadzi właśnie kanclerz Merkel.

ZOBACZ TAKŻE: Zdjęcie nagiej Angeli Merkel podbija internet

Pomysł na rozwiązanie z Tuskiem i Merkel powstał we Francji. Już od dłuższego czasu politycy najwyższych szczebli otwarcie o nim dyskutowali.

Rządy w Niemczech wpłyną na sytuację w Unii Europejskiej

W Niemczech bardzo możliwa jest koalicja CDU/CSU wspólnie z SPD. Gdyby tylko taki rząd powstał to Merkel rządziłaby tylko dwa pierwsze lata. Później prezydent Macron ma zaproponować pani kanclerz stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej w zwolnione przez Tuska miejsce. Merkel w takim wypadku z Berlina przeprowadzi się do Brukseli w 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Cały świat zamarł, Niemcy nie dowierzają, Merkel oddaje…

Zdaniem „Corriere della Serra” spekulacje o tym, co się wydarzy z Merkel pojawiały się na wysokich szczeblach jakiś czas temu. Jednak temat znacznie przyśpieszył, gdy Emmanuel Macron przejął stery we Francji.

W artykule jest też mowa o tym, że najlepszy sposób na reformy unijne to przejęcie inicjatywy przez Niemcy.

Berlin nie może wszystkiego narzucić, ale może wszystko zablokować –  można wyczytać we włoskim dzienniku.

Jakie sekrety skrywa przeszłość Merkel? 10 nieznanych faktów z życia kanclerz

Jak Tusk zachowywał się w szkole? Oburzające! 10 nieznanych faktów z jego życia

Źródło: interia.pl

...

Zobacz również