Kompletna kompromitacja. Posłanka PO nie ma elementarnej wiedzy (VIDEO)

Kompletna kompromitacja. Posłanka PO nie ma elementarnej wiedzy (VIDEO) Źródło: Źródło: twitter.com/pikus_pol

Dziennikarze lubią odpytywać posłów z różnych wiadomości. Szczególnie chętnie odpytuje się polityków z ich własnych słów lub z wiedzy dotyczącej ich pracy oraz partii. W programie "Pociąg do polityki" emitowanym na antenie Polsat News prowadząca odpytuje polityków z wiedzy ogólnej. Zaskakujące mogą być braki w informacjach pochodzących ze szkolnych podręczników u naszych przedstawicieli.

Program utrzymany jest w konwencji rozmowy 1 na 1 podczas podróży pociągiem. Składa się z kilku części, z których jedna nazywa się "Z woZu, czyli z Wiedzy Ogólnie Znanej". W części tej zaproszony gość pytany jest z informacji zawartych w podręcznikach szkolnych.

Prowadząca Dominika Długosz do jednego z ostatnich odcinków zaprosiła szefową świętokrzyskich struktur PO i posłankę na sejm z ramienia tej partii. Pani poseł Marzena Okła-Drenowicz nie wykazała się niestety wiedzą, za to skompromitowała się na całej linii. Posłanka nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie o imię ukochanej Kmicica - bohatera Potopu Henryka Sienkiewicza. Do tego stwierdziła, że "takie powieści miłosne" ma już za sobą, dlatego nie pamięta. Poprawną odpowiedzią jest oczywiście Oleńka Billewiczówna.

Chwilę później okazało się, że nie pamięta nazwiska Józefa Wybickiego - autora tekstu polskiego hymnu. Zapytana o to stwierdziła, że to "hymn Dąbrowskiego", z czego można wnioskować, że właśnie generała Legionów Polskich we Włoszech podejrzewała o autorstwo słów Mazurka.

Wreszcie, na sam koniec, okazało się, że posłanka nie ma pojęcia, w którym roku nadano kobietom w Polsce prawa wyborcze. Poprawną odpowiedzią jest naturalnie rok odzyskania niepodległości, czyli 1918. Jako ciekawostkę warto dodać, że to wcześniej niż w Belgii, USA, Szwecji, Francji czy Szwajcarii.

Na wszelki wypadek dodajemy, że autor tekstu na wszystkie pytania odpowiedział od razu, bez zastanowienia i zaglądania do wikipedii.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News