To problem w kategoriach symbolicznych – Tak o zwrocie wraku Tu-154M, który 5 lat temu rozbił się pod Smoleńskiem, powiedział w radiowej Jedynce prezydent Bronisław Komorowski.

Prezydent podkreślił, że być może Moskwa świadomie przewleka sprawę.

Ale jest pytanie do polskiej prokuratury, czy powinna uznać, że obecność wraku albo w Rosji, albo w Polsce jest czynnikiem decydującym do tego, czy można, czy nie można zamknąć śledztwo w Polsce – dodał Bronisław Komorowski.

Prezydent nie zgadza się z planami umiędzynarodowienia śledztwa smoleńskiego. Jak twierdzi „jest to pomysł niestosowny i przedwczesny”.

„Albo się stawia na to, że niezależna prokuratura, a więc niezależna od czynników politycznych, niezależna od władzy, zajmie w tej kwestii jednoznaczne stanowisko, albo się stawia na to, że ktoś z zewnątrz ma rozwiązywać polskie problemy, ja stawiam na to, że to powinna zrobić polska prokuratura – podkreślił Bronisław Komorowski”.

źródło: dziennik.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.