Niedawno Polskę zelektryzowała informacja o zaginięciu dwóch dzieł sztuki z Pałacu Prezydenckiego. Były prezydent nie wydaje się być przejęty sytuacją i w rozmowie z RMF mówi „to jest śmieszne, bo jakieś obrazki zniknęły, to trzeba je znaleźć”. 

Z Pałacu Prezydenckiego zniknęły precjoza: dwa obrazy oraz rzeźba. Ludzie prezydenta Dudy twierdza, że nie było ich już, gdy przybyli do Pałacu. O zaginionych antykach poinformował opinię publiczną prezydencki minister Maciej Łopiński w wywiadzie dla „Do Rzeczy”.

– Już się pojawiły ze strony Platformy zarzuty, że szukamy kwitów i haków. Nie szukamy, ale jeśli w pałacu nie możemy odnaleźć dzieł sztuki, to ktoś za to odpowiada – mówił Łopiński.

B. prezydent Komorowski nie wydaje się być przejęty sytuacją.

– To jest śmieszne, bo jak rozumiem jakieś obrazki zniknęły, to trzeba albo je znaleźć i na tym powinni się skoncentrować urzędnicy, odpowiedzialni za kwestie majątkowe albo należy zawiadomić prokuraturę i ścigać kogoś. Robienie z tego sprawy politycznej wydaje mi się politycznie motywowane – mówił były prezydent w rozmowie z radiem RMF.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: RMF FM

...

Zobacz również