"Zestarzały polityk, goni w piętkę". Druzgocąca ocena Kaczyńskiego

"Zestarzały polityk, goni w piętkę". Druzgocąca ocena Kaczyńskiego

Kaczyński w ocenie byłego prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego "nie nadąża za tempem wydarzeń". Była głowa państwa krótko, ale dobitnie podsumowała ostatnie miesiące w krajowej polityce.

Kaczyński i jego słowa na ostatnim spotkaniu PiS w Jachrance stały się przedmiotem odniesienia dla Bronisława Komorowskiego. Były prezydent, oficjalnie trzymający się poza polityką,  od czasu do czasu jednak komentuje polską rzeczywistość od politycznej kuchni.

Bronisław Komorowski ocenia: "Kaczyński nie nadąża za rozwojem wydarzeń"

Kilka dni temu na antenie radia TokFM podsumował, w rozmowie z redaktorem Piotrem Kraśko, ostatnie tegoroczne dni i tygodnie rządów PiS. W ocenie Komorowskiego Kaczyński i jego partia nie nadążają za rozwojem wydarzeń. Choć, w jego opinii, zdają sobie sprawę, z wyzwań, jakie czekają państwo i Polaków po nowym roku. - Odniosłem wrażenie, że słucham starszego pana. Polityka, który trochę w piętkę goni. Ucieka od odpowiedzi na pytania dotyczące dnia dzisiejszego - powiedział Bronisław Komorowski. W jego ocenie PiS nie znalazł odpowiedzi na "stare grzechy". Tutaj Komorowski miał na myśli "rozwalenie Trybunału Konstytucyjnego", czy porażkę z instytucjami unijnymi (w kontekście forsowania nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, przyp.). Były prezydent nawiązał też do niedawnego skandalu na szczycie Komisji Nadzoru Finansowego. Jego wniosek jest podobny - partii rządzącej zwyczajnie brakuje koncepcji wyjaśnienia afery korupcyjnej. - Nie znajduję odpowiedzi na pytania i zagrożenia związane z aferą korupcyjną w KNF. Środowisko PiS nie wie co zrobić - powiedział. Wspomniał też o wyzwaniach, które czekają obecny rząd już po nowym roku. Wspomniał w tym miejscu o rosnących cenach, zwłaszcza energii elektrycznej. Podwyżka opłat za prąd skończy się kolejnymi.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - To spowoduje podwyżkę wszystkich cen - choćby żywności, w transporcie. Oni nie wiedzą co zrobić, choć zdają sobie sprawę, że trzeba. Miałem wrażenie, że słucham człowieka, który nie ma już nic nowego do powiedzenia - dodał Bronisław Komorowski. "Starszy pan goniący w piętkę" wybrzmiał w ustach Bronisława Komorowskiego wyraziście. Nie spodziewamy się odpowiedzi ze strony szefa PiS. Nowy rok przyniesie nowe rozstrzygnięcia - wtedy poznamy odpowiedź na frapujące Polaków pytania.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nawet opozycja mu współczuje. Kaczyńskiego czekają 3 koszmarne dni
  2. Andrzej Duda pyta się o zgodę Kaczyńskiego? To chyba przesada
  3. Jarosław Kaczyński jak prezydent? Wyborcy są w szoku, przyznał sobie kolejny przywilej
  4. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
  5. Donald Tusk do tej pory ukrywa swój największy plan! Kaczyńskiemu drżą kolana na samą myśl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News