Bartłomiej Chudy - 24 Grudnia 2018

"Zestarzały polityk, goni w piętkę". Druzgocąca ocena Kaczyńskiego

Kaczyński w ocenie byłego prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego "nie nadąża za tempem wydarzeń". Była głowa państwa krótko, ale dobitnie podsumowała ostatnie miesiące w krajowej polityce.

Kaczyński i jego słowa na ostatnim spotkaniu PiS w Jachrance stały się przedmiotem odniesienia dla Bronisława Komorowskiego. Były prezydent, oficjalnie trzymający się poza polityką, od czasu do czasu jednak komentuje polską rzeczywistość od politycznej kuchni.

Bronisław Komorowski ocenia: "Kaczyński nie nadąża za rozwojem wydarzeń"

Kilka dni temu na antenie radia TokFM podsumował, w rozmowie z redaktorem Piotrem Kraśko, ostatnie tegoroczne dni i tygodnie rządów PiS.W ocenie Komorowskiego Kaczyński i jego partia nie nadążają za rozwojem wydarzeń. Choć, w jego opinii, zdają sobie sprawę, z wyzwań, jakie czekają państwo i Polaków po nowym roku. - Odniosłem wrażenie, że słucham starszego pana. Polityka, który trochę w piętkę goni. Ucieka od odpowiedzi na pytania dotyczące dnia dzisiejszego - powiedział Bronisław Komorowski. W jego ocenie PiS nie znalazł odpowiedzi na "stare grzechy". Tutaj Komorowski miał na myśli "rozwalenie Trybunału Konstytucyjnego", czy porażkę z instytucjami unijnymi (w kontekście forsowania nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, przyp.). Były prezydent nawiązał też do niedawnego skandalu na szczycie Komisji Nadzoru Finansowego. Jego wniosek jest podobny - partii rządzącej zwyczajnie brakuje koncepcji wyjaśnienia afery korupcyjnej. - Nie znajduję odpowiedzi na pytania i zagrożenia związane z aferą korupcyjną w KNF. Środowisko PiS nie wie co zrobić - powiedział. Wspomniał też o wyzwaniach, które czekają obecny rząd już po nowym roku. Wspomniał w tym miejscu o rosnących cenach, zwłaszcza energii elektrycznej. Podwyżka opłat za prąd skończy się kolejnymi.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
- To spowoduje podwyżkę wszystkich cen - choćby żywności, w transporcie. Oni nie wiedzą co zrobić, choć zdają sobie sprawę, że trzeba. Miałem wrażenie, że słucham człowieka, który nie ma już nic nowego do powiedzenia - dodał Bronisław Komorowski. "Starszy pan goniący w piętkę" wybrzmiał w ustach Bronisława Komorowskiego wyraziście. Nie spodziewamy się odpowiedzi ze strony szefa PiS. Nowy rok przyniesie nowe rozstrzygnięcia - wtedy poznamy odpowiedź na frapujące Polaków pytania.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nawet opozycja mu współczuje. Kaczyńskiego czekają 3 koszmarne dni
  2. Andrzej Duda pyta się o zgodę Kaczyńskiego? To chyba przesada
  3. Jarosław Kaczyński jak prezydent? Wyborcy są w szoku, przyznał sobie kolejny przywilej
  4. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
  5. Donald Tusk do tej pory ukrywa swój największy plan! Kaczyńskiemu drżą kolana na samą myśl
.Córka Kaczyńskiej wzbudza kontrowersje! Tego o niej nie wiedzieliśmyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News