Sobotnia konwencja ojca chrzestnego lemingów miała rozpocząć maraton poparcia dalszego piedestałowania najwyższego urzędu w państwie. Bo jak zapiewali mówcy tego wydarzenia – godnie reprezentuje Polskę. Mam wrażenie że pan prezydent jest już uczestnikiem innego maratonu – wpadek. I jestem przekonany, że gdyby stworzyć klasyfikację „niezguł” – byłby jej hegemonem. Na podstawie jego wypowiedzi, byków, nietaktów i wszelkich popełnionych faux pas – można by spokojnie nakręcić kolejną pełnometrażową część „Jasia Fasoli”. Ale głównej roli nie zagrałby komiczny Rowan Atkinson, a Polak i to prezydent w dodatku. A jeśli film wyreżyserowałaby niezastąpiona Agnieszka Holland, która jak twierdzi w Polsce czuje się jak w zamkniętym pokoju, w którym ktoś ciągle puszcza bąki – to kto wie, cholera może znowu trafilibyśmy Oscara? W Hameryce, we Hollyłódzie lubią jak Polska jest ośmieszana.

Nim głos zabrał monotonny pan „skucha”, mówkę przebleblała jeszcze lawirantka Kopacz. A to też niezła figurantka jest. Na miejscu reżyserki, która w wolnych chwilach zajmuje się poszukiwaniem zaginionych bąków, dałbym jej szanse na mały epizodzik w polskim „Jasiu Fasoli”. Można by go otagować jako „choroba berlińska” – nauka lawirowania po czerwonym dywanie i witania się z płotem w towarzystwie Kanclerzowej Anieli. No i ta lafigurantka stwierdziła że Bronisław Komorowski jest człowiekiem naturalnym i nie musi udawać. Czyli nihil novi, przecież wszyscy to widzieliśmy, a to podczas „choroby japońskiej” a to gdy chwycił kieliszek królowej Szwecji zamiast swojego w trakcie toastu, a to jak klepnął sempiterną (wtedy jeszcze wiedział do czego służy krzesło, ale jak widać problemy z pamięcią postępują) nim usiadła Kanclerzowa Aniela, że jest człowiekiem naturalnym, można nawet napisać WSIokowatym, plebejskim. A swoją drogą to ta Aniela w Polsce musi czuć się jak w cyrku – najważniejsze osoby w państwie prezentują przy niej małpie obyczaje.

No i ta lafigurantka znowu coś tam PiSem straszyła. Nudy niemożebne. Apiać rozkopywała wojnę polsko-polską. Autor jej przemówienia to chyba ostatnie kilka lat w śpiączce przekimał, bo to już było i już się znudziło. Aha premierka wspomniała jeszcze, że w imię Europy umierali na Majdanie nasi ukraińscy bracia. Jest w tym pewien paradoks, wszak Ukraina jest bardziej europejska od unii europejskiej, gdzie raczej foruje się myślenie że w przypadku konfliktu należy wywiesić białą flagę, a nie walczyć. Polska natomiast jest bardziej ukraińska od samych Ukraińców. No i te słowa lafigurantki świetnie korelują z tym, że właśnie Rada Najwyższa Ukrainy, po raz pierwszy uczciła minutą ciszy kata Polaków Romana Szuchewycza. Zważywszy, że na Ukrainie odradzają się faszystowkie ruchy – bójmy się bójmy, bo PiS nas zje.

No i w końcu zabrać głos wyszedł „gafoman” i zaczęło się płomienne „starajmy się o zgodę, jedność, solidarność, bla, bla, bla” i tak przez godzinę aż pół sali zaczęła błogo drzemać, a druga połowa zdążyła już opuścić to przydługie widowisko. Nim zapadłem w głęboką onirię słuchając tej bleblanki, bo nie wyprodukowano jeszcze tyle kawy i energoli, żeby słuchać „bula” z otwartymi oczyma, zapamiętałem kilka aforyzmów wygłoszonych przez niego. Między innymi taki, że udało mu się zbudować zgodę z rządem, który wszakże wywodzi się z tej samej partii. Czyli zgodnie rujnowali przez ostatnie lata Polskę. Bo na przykład chwilę później, „żyrandol” dowalił, że wspiera przedsiębiorców, więc zgłosił zmianę „Ordynacji podatkowej”, by sprawy były rozstrzygane na korzyść podatnika, a nie urzędu. A przypomniałem sobie, że dopiero co czytałem na m.forbes.pl iż ministerstwo finansów chce, by kontrolerzy ze skarbówki mogli przeszukiwać domy podatników. Ostatnio też wyszło na jaw sprawozdanie z narady dyr. izb skarbowych i przedst. Resortu finansów, że ponad 80% kontroli ma kończyć się domiarem, czyli dowaleniem nakazu dopłaty dla podatników, bo inaczej urzędy, które będą odstawać w tymże „domierzaniu” będą karane utratą etatów. Ciekawym czy to ma jakiś związek z dobrymi relacjami obozu prezydenckiego, z rządowym?

Mało tego, „bulek” grzmiał dalej „Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć, że żyjemy w złotym okresie polskiej gospodarki!”. Może i coś w tym jest, skoro utrzymanie prezydenta i jego kancelarii kosztuje więcej niż brytyjskiej królowej? No i też nie każdy ma taki żyrandol jaki jest w pałacu prezydenckim, z tej perspektywy owszem, może i widoki są lepsze, ale chciałbym zauważyć, że zbyt jasne światło też może oślepić.

Potem, jak na przedstawiciela wolnorynkowej partii przystało, wygłosił socjalistyczny bełkocik o wspieraniu budowy mieszkań z niskim czynszem, dopłatach do opieki nad dziećmi, bla, bla, bla. Zarzekał się, że zaprosi do Polski przywódców NATO, by pokazać silną pozycję Polski. No tak, trzeba omówić misje destabilizacyjne w państwach bogatych w surowce, czyli militarne zaprowadzanie demokracji. Chwalił się również, że jesteśmy wiarygodnym sojusznikiem, bo Polacy obejmują najwyższe stanowiska w UE. Tak, tak, bardzo wiarygodnym sojusznikiem, do stopnia przedkładania interesów sojuszników nad interesy Polski! No to tacy politykierzy mogą liczyć na najlepsze emigracyjne posadki, a taki szary Polaczek, rolnik też może na coś liczyć, np. na kary za nadprodukcję mleka. „Żyrandol” grzmotnął jeszcze gromkie „Nie stać nas na populistyczną demagogię!”

I wysłał 16 bronkobusów w Polskę. Będzie rozwoził brony, żeby przekonać elektorat WSI.

Odradza się hydra ironii, która obśmiała komunę, obśmieje i prezydenta Komunowskiego i lawirantkę i Unię Euromatolską i Platformę Nieobywatelską i resztę obłudników niższego szczebla. Szkoda tylko, że ta hydra ma jedynie trzy głowy: Szczepanika, Szczepanika i Szczepanika. W przenajrozmaitszych szmatławcach gównonurtowych piszą hydry-publicyści, którzy w miejscu głów mają dupę i swoją felietonistyką rozsiewają fekalia manipulacji – to przyszłe ofiary mojego morderczego pióra!

Źródła obrazków: wikipedia.pl. wp.pl, tvn24.pl

Zapraszam na mój Fanpage: Nie mijam się z prawdą

...

Zobacz również