Jak informuje „Dziennik Bałtycki”, Sylwia Dawidowska – matka szóstki dzieci, straciła pieniądze z programu 500+. Trzy tysiące złotych zajął komornik tytułem długu, jaki Dawidowska odziedziczyła po matce.

Trzy tysiące złotych na szóstkę dzieci 44-letniej Sylwii Dawidowskiej z Rzucewa znacząco pomogłyby jej w utrzymaniu rodziny. Tak się jednak na razie nie stanie, ponieważ komornik wyczyścił konto kobiety zanim ta zdołała je wybrać. Wszystko przez dług, jaki odziedziczyła Dawidowska po zmarłej matce.

Jak się jednak okazuje, odbyło się to niezgodnie z prawem, ponieważ pieniądze z 500+ nie mogą być zajmowane przez komorników w ramach ściągania długów.

Kancelaria komornicza tłumaczy jednak, że Dawidowska została poinformowana o egzekucji komorniczej na swoim rachunku bankowym już w ubiegłym roku i powinna wtedy wystosować do nich pismo o tym, że wpływają tam świadczenia rodzinne.

Takiego tłumaczenia nie przyjmuje ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej, które wyjaśnia, że pieniądze z programu 500+ są oznaczone specjalnym tytułem i nikt nie ma prawa ich zajmować.

Kobieta musi teraz wystosować specjalne pismo, by odzyskać pieniądze.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: dziennik bałtycki

...

Zobacz również