Używasz w ten sposób komórki? Lepiej przestań, bo możesz stracić wzrok

Używasz w ten sposób komórki? Lepiej przestań, bo możesz stracić wzrok Źródło: pixabay.com

Komórka to niezwykle popularny gadżet naszych czasów. Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez telefonu w ręce. Pewna kobieta przekonała się boleśnie o tym, jak bardzo może być to szkodliwe urządzenie,

komórka stała się tak popularnym urządzeniem we współczesnym świecie, że wiele osób zapomniało o niebezpieczeństwach, jakie niesie ze sobą zbyt długie wpatrywanie się w mały ekran. Pewna Chinka przekonała się na własnej skórze, jak źle może się skończyć używanie telefonu w nieprawidłowy sposób.

Komórka to obecnie jedno z najpopularniejszych urządzeń elektronicznych

Długotrwałe wpatrywanie się w ekran telewizyjny lub monitor komputera męczy wzrok i może doprowadzić do jego osłabienia. Nie jest jednak aż tak groźne, jak intensywne przypatrywanie się z bliska w mały ekran telefonu komórkowego. To niepozorne urządzenie może wyrządzić wielkie szkody w organizmie człowieka. Większość osób zapomina o poprawnych zasadach używania komórek. Można to przepłacić poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.

Boleśnie przekonała się o tym pewna mieszkanka Shenzhen, dużego miasta portowego w Chinach. Trafiła do lokalnego szpitala Songgang People's po tym, jak nagle straciła wzrok w lewym oku. Według tamtejszego lekarza, przyczyną było nadmierne korzystanie z komórki.

– Pacjentka nie spała całą noc, grając na swoim telefonie komórkowym. Następnego ranka, gdy tylko się obudziła, wzięła telefon i zaczęła go ponownie używać. Około pięć minut później odkryła, że nie widzi na lewe oko – powiedział doktor Qiu Wangjian.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Komórka omal nie pozbawiła ją wzroku na stałe

U pacjentki zdiagnozowano retinopatię. Badania wykryły duże plamy krwi na siatkówce, które blokowały pole widzenia kobiety. Chinka zmęczyła swoje oczy do tego stopnia, że popękały w nich naczynka krwionośne. Wszystko przez to, że używała jej w nieodpowiedni sposób - wpatrywała się z nią zbyt długo, ze zbyt małej odległości i nie zważając na niesprzyjające światło w pomieszczeniach. 

Dzisiaj grzeje: 1. Córka Beaty Tyszkiewicz zdradziła rodzinną tajemnicę. Zrobiło się bardzo niezręcznie

2. Lekarz przekazał Monice Miller druzgocącą diagnozę, a ona się popłakała. Jest źle, nie wiadomo, jak to się skończy

Na szczęście kobieta trafiła do szpitala na tyle szybko, że lekarzom udało się przywrócić jej pełną wizję w oku. Przeszła laserowy zabieg, polegający na zrobieniu małej dziurki w siatkówce, która umożliwiła ujście nagromadzonej krwi. Chinka odzyskała wzrok i wraca do zdrowia, ta historia jednak pokazuje, jakie niebezpieczeństwo czyha na każdego z nas. Telefonu używa niemalże każdy, trzeba to jednak robić z rozwagą i w odpowiedni sposób. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Nikt nie będzie miał emerytury niższej niż 1600 zł". Posłowie walczą o RÓWNĄ EMERYTURĘ dla każdego
  2. Jarosław Jakimowicz dostał pracę w TVP. Wiemy, co będzie robił
  3. Zakładasz dziecku jednorazowe pieluchy? Kilka niezwykle ważnych faktów, o których powinien wiedzieć każdy rodzic
  4. Ziemniaki w wydaniu "hasselback" podbiły serca milionów i nie bez powodu. Szybki i prosty przepis na niebo w gębie
  5. Nastolatek twierdzi, że po poważnym wypadku był w zaświatach. Mówi, co zobaczył w niebie

źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News