Kiedy we wrześniu 2016 roku Marek Suski stwierdził, że Jarosław Kaczyński nigdy nie założył rodziny, ponieważ służył Polsce, rozpętał tym niemały skandal. Jeden z sędziów pochodzący z Warszawy porównał wtedy prezesa PiS do… Hitlera. Chociaż miał zostać za to ukarany, ostatecznie tak się nie stanie.

– Niczym Fuehrer. Też wszystko poświęcił dla narodu. Ein Volk, ein Reich, ein Fuehrer. To nawet nie jest już zabawne – napisał o Kaczyńskim na Twitterze Cezary Skwara z Sądu Okręgowego w Warszawie, czym wywołał ogromną aferę.

Groziły mu za to poważne konsekwencje, jednak sędziowski sąd dyscyplinarny umorzył już postępowanie, które było wobec niego prowadzone.

–  Czyn obwinionego, jakkolwiek zasługujący na całkowitą dezaprobatę i w swej wymowie naganny (…), charakteryzuje się znikomym stopniem społecznej szkodliwości (..) Sam fakt nagłośnienia sprawy i prowadzenia postępowania dyscyplinarnego stanowił dlań kolosalną dolegliwość – przeczytać można w uzasadnieniu decyzji.

Według sądu na rzecz Skwary zadziałał fakt, iż bardzo szybko przeprosił za swój post i wyraził skruchę. Pomóc miała także niewielka liczba obserwujących, do których dotarło kontrowersyjne porównanie.

ZOBACZ TAKŻE

...

Zobacz również