Komisja ds. pedofilii ruszyła
unsplash.com Isabella and Louisa Fischer
Irmina Jach - 26 Listopada 2020

Przewodniczący komisji ds. pedofilii: „Nie będzie taryfy ulgowej dla hierarchów kościelnych"

Komisja ds. pedofilii odebrała już pierwsze zgłoszenia o przypadkach molestowania seksualnego najmłodszych. Przewodniczący, Błażej Kmieciak, zapowiedział, że hierarchowie kościelni nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową. Zaznaczył, że biskupi i kardynałowie są takimi samymi obywatelami jak inni i nie widzi żadnej podstawy do traktowania ich w szczególny sposób.

Komisja ds. pedofilii w miniony wtorek rozpoczęła przyjmowanie zawiadomień o przypadkach wykorzystywania dzieci przez osoby spokrewnione i niespokrewnione oraz o ukrywaniu tego typu przestępstw. Już pierwszego dnia odebrano cztery wnioski. Jeden z nich dotyczył księdza diecezji tarnowskiej.

Elżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałElżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Komisja ds. pedofilii rozpoczęła działanie

Przewodniczący komisji zaznaczył, że sprawy dotyczące osób duchownych będą rozpatrywane tak, jak wszystkie inne. Dodał, że sprawcy podobnych czynów nie są objęci żadnym immunitetem ze względu na wykonywany zawód i powinni ponieść odpowiedzialność za krzywdy, które wyrządzili.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Jeśli ktoś zgłosi sprawy konkretnego hierarchy i wskaże na konkretne przestępstwo, to na pewno będziemy się tym zajmować i informować organy ścigania. Dotyczy to zarówno samego krzywdzenia dzieci, jak i ukrywania tej zbrodni - mówił.

Zgodnie z ustawą komisja może prowadzić postępowania wyjaśniające także w sprawach, które uległy przedawnieniu. Ofiary i ich rodziny otrzymają szybki dostęp do pomocy prawnej i interwencyjnej. Będzie zajmowała się również działalnością edukacyjną.

Dzisiaj grzeje:

  1. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje wybitna Polka, "była ikoną"
  2. Nie żyje gwiazda TVP. Widzowie wstrząśnięci, była uwielbianą jurorką programu ”Gwiazdy tańczą na lodzie”
  3. Rząd nałoży automatyczną kwarantannę na tysiące Polaków. Nie ma odwrotu

Według Błażeja Kmieciaka istnieje konieczność zmian legislacyjnych w niektórych obszarach dotyczących przestępstw seksualnych wobec dzieci. Przewodniczący uważa między innymi, że przestępstwa nie powinny się przedawniać. Zgadzacie się z nim?

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Pojawiają się, gdy przeszliśmy COVID-19 bezobjawowo. Sygnały wysyłane przez organizm po walce z koronawirusem
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarł
  4. W środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobie
  5. Jolanta Kwaśniewska ujawniła przykrą prawdę o swoim małżeństwie. Współczujemy, godnie wszystko znosiła
  6. Szybko, prosto i pysznie. Najlepszy przepis na surówkę z białej kapusty
  7. Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomoc
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News