Komisarz ds. migracji, spraw wewnętrznych i obywatelstwa Dimitris Avramopoulos w coraz bardziej stanowczy sposób komentuje europejską politykę związaną z trwającym współcześnie migracyjnym kryzysem. Kolejny raz zabrał on właśnie głos, łącząc krytykę z bezpośrednim apelem.

W obliczu zamachu terrorystycznego w Barcelonie pojawiły się kolejne pytania dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców Europy oraz słuszności kształtu podejmowanych przez władze poszczególnych krajów działań. Na ten temat wypowiedział się także Avramopoulos, pokazując, co dokładnie powinno zmienić się w polityce Unii Europejskiej wobec uchodźców oraz imigrantów, a także problemu terroryzmu.

– Potrzebna jest prawdziwa wymiana informacji między władzami poszczególnych państw a prawdziwą Unią Bezpieczeństwa. Potrzebne jest większe zaufanie między rządami. Skuteczne dzielenie się informacjami stanowi kluczowy element w walce z terroryzmem – stwierdził w bardzo bezpośredni sposób  Avramopoulos.

– Nie można milczeć na temat tego, że egoizmy państw członkowskich utrzymują się, gdy nadeszła pora (…) na większą koordynację między stolicami w kwestii bezpieczeństwa – dodał także europejski komisarz. Niewiele rządów krajów wspólnoty ustosunkowało się jednak do jego słów.

...

Zobacz również