Komiczne! Rolnik z Wielkopolski ratuje amerykańskich żołnierzy

Komiczne! Rolnik z Wielkopolski ratuje amerykańskich żołnierzy

Wczoraj wieczorem doszło do niezwykłego zdarzenia na trasie przejazdu amerykańskiej kolumny wojskowej. Na drodze krajowej nr 15 w Wielkopolsce jedna z ciężarówek wypadła z trasy. Z pomocą przyszedł lokalny rolnik.

W czwartek w godzinach wieczornych w Wielkopolsce na trasie utknęła kolumna amerykańskiego wojska. Zdarzenie to miało miejsce we wsi Szczytniki Czerniejewskie. Wojskowa kolumna jechała trasą od Wrześni w kierunku Gniezna. Niestety - pomylili trasę i wjechali w lokalną drogę.

Swój błąd postanowili naprawić wracając "na przełaj" polem. W grząskim gruncie szybko utknęli. Według relacji świadka zdarzenia dwie ciężarówki z trudnością wyjechały na trasę. Kierowca trzeciej nie miał tyle szczęścia. Do żołnierzy wyjechał z pola rolnik. Swoim ciągnikiem pomógł wyprowadzić wóz z powrotem na drogę. Kolumna pojechała dalej w kierunku bazy w Powidziu.

To nie pierwsze zdarzenie drogowe z udziałem amerykańskich żołnierzy. Pisaliśmy o wypadku na zjeździe z autostrady A2 na drogę S3 w okolicach węzła Jordanowo. Wcześniej, w styczniu, zimowa aura doprowadziła do tego, że amerykańscy wojskowi mieli kilka stłuczek w tygodniu. Najczęściej stłuczki te polegają na tym, że jeden pojazd z kolumny wjeżdża w inny.

Źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News