Pradawny staropolski sposób na komary zwala z nóg. Przynosi piorunujące efekty

Pradawny staropolski sposób na komary zwala z nóg. Przynosi piorunujące efekty Źródło: Pexels/Pixabay

Komary mogą uprzykrzyć życie podczas sezonu letniego. Bardzo trudno jednak odgrodzić się od insektów, szczególnie w upalne dni, kiedy okna naszych mieszkań otwarte są na oścież. Jest jednak prosty sposób, który pozwoli odpocząć od uciążliwych pasożytów. Korzystano z niego już wiele lat temu.

Komary często sprawiają, że wymarzony wyjazd na łono natury staje się niekomfortowy i uciążliwy. Zresztą nie tylko na wakacjach insekty uprzykrzają życie. W okresie letnim insekty są prawdziwą plagą również w miastach. Wszyscy usiłują znaleźć sposób, jak się przed nimi skutecznie bronić. Odpowiedź jest bardzo prosta. 

Komary prawdziwym problemem 

Komary potrafią być prawdziwym utrapieniem. Chyba każdy ma za sobą takie doświadczenie, w którym w upalny letni wieczór chce się położyć spać, ale spokojny sen uniemożliwiają mu owady, które wleciały do pomieszczenia przez otwarte okno. Walka z takim nieproszonymi gośćmi może trwać nawet całą noc. Do tego dochodzą także swędzące ugryzienia.

Wiele osób stara się walczyć z komarami na różne sposoby, jednak najlepsze są najprostsze metody. Ten staropolski trik na odstraszenie insektów zwala z nóg i gwarantuje sukces. Co najważniejsze, nie jest bardzo drogi. Każdy może go wypróbować swoim domu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Pradawny staropolski sposób na komary czyni cuda

Jeżeli chcemy odstraszyć insekty musimy posłużyć się octem. Owady bardzo źle reagują na jego intensywny, drażniący zapach. Najlepiej więc spryskać okiennice domu roztworem octu i wody, w proporcjach pół na pół, a to zagwarantuje, że komary będą się trzymać z daleka. To niezawodny, sprawdzony sposób, który swoje korzenie ma w staropolskiej tradycji. 

Świetnie może się również sprawdzić podczas wakacyjnych wyjazdów, jak i spotkań przy grillu na łonie natury. Dobrym patentem jest rozstawienie wokół piknikowego miejsca misek z octem. Jeszcze skuteczniejsze jest wysmarowanie ciała octem. Osoby, które to zrobią mogą być pewne, że żaden owad się do nich nie zbliży. 

Ocet działa nie tylko na komary, ale również na wszystkie inne owady, w tym pająki. Najlepiej spryskać roztworem z octem okiennice, futryny, parapety i kratki wentylacyjne. Wtedy nasz dom będzie odpowiednio zabezpieczony przed plagą insektów. Dzięki temu będzie można wyspać się w spokoju i nie martwić się tym czy obudzimy się z ugryzieniami na całym ciele. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Pola Raksa przez całe życie z TYM walczyła. To zaważyło na całej jej karierze
  2. Agnieszka Fitkau-Perepeczko wyjawiła całą PRAWDĘ o życiu z Janosikiem. Jej słowa złamią wam serce
  3. Koleżanki kazały 10-latce szczekać i aportować. Wszystko przez imię, które wybrali dla niej rodzice
  4. Absolutny brak wyobraźni. Kobieta jechała na hulajnodze elektrycznej i ciągnęła po ziemi krwawiącego psa. Wszystko widać na nagraniu
  5. Pasażerowie musieli być w szoku. Anna Mucha wparowała do tramwaju, ludzie śmierdzieli, więc zrobiła, co musiała
  6. Najpierw wyrzucili ją z pracy, teraz otrzymała druzgocące wyniki badań. Dramat Barbary Kurdej-Szatan

Źródło: Na Temat 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News