Kiedy mówimy o tych najbardziej denerwujących opcjach, które oferuje Facebook, to o czym myślicie? Na pewno nikt nie będzie ubolewał z powodu braku tych funkcji. 

Facebook to ogromna platforma, którą zna już chyba każdy internauta. Swoje konto posiada tam już ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie. Założył ją Mark Zuckenberg, który ma świadomość, że serwis nie jest bez wad. To właśnie dlatego jego twórcy postanowili nieco zmodyfikować niektóre funkcje Facebooka.

ZOBACZ TAKŻE: Masz Facebooka? Lepiej na to uważaj

Koniec z zaproszeniami do gier

W bieżącym tygodniu na oficjalnym blogu Facebooka została zamieszczona informacja o wyłączeniu niektórych funkcji. Jak się okazuje, podobno większość z użytkowników popularnego serwisu nie korzystała z tych opcji. Co więcej, facebookowicze bardzo ich nie lubili.

O czym mowa? Oczywiście o zaproszeniach do gier. Kto z nas je wysyła? A ilu z nas je dostaje i czuje wręcz zażenowanie kolejnymi otrzymywanymi zaproszeniami z rozrywkowych aplikacji? Z pewnością to drugie grono osób jest znacznie większe i ucieszy się z likwidacji tej funkcji.

ZOBACZ TAKŻE: Gigantyczna awaria Facebooka. Tym razem objęła cały świat

Zaproszenia do gier zostaną usunięte już 6 lutego 2018 roku.

Zniknie także „Lubię to!

Pomimo tego, że Facebook istnieje już kilkanaście lat, to wcale nie traci na popularności. Wręcz przeciwnie – z roku na rok zwiększa grono swoich użytkowników, rośnie w siłę i staje się coraz bardziej potężnym medium społecznościowym.

Zmiany dotyczące zaproszeń do gier to nie koniec. Zespół Facebooka zamierza rozstać się także z natywnymi przyciskami „Lubię to!” w aplikacjach oraz dublowaniem komentarzy na stronach. Wyłącznie tych funkcji nastąpi wraz z wydaniem SDK Facebooka w wersji 4.28.

ZOBACZ TAKŻE: Transmitował na Facebooku samobójstwo, bo jego córka…

Wszystkie usprawnienia mają na celu zwiększenie komfortu podczas korzystania z portalu społecznościowego. Nadmierna ilość powiadomień mogła negatywnie wpływać na wygodę przeglądania serwisu przez użytkownika.

Źródło: komputerswiat.pl

...

Zobacz również

Po czym poznać, że jesteś wyjątkowo inteligentny? Oto 10 cech!

Kobieta robi zdjęcia napastującym ją gamoniom - ich zachowanie to SZCZYT ŻENADY!