Mariusz Max Kolonko, Kornel Morawiecki i Dariusz Żuk ,laureatami Nagrody Kisiela 2015. Nagroda Kisiela przyznawana jest w trzech kategoriach: polityk, publicysta i przedsiębiorca. Wyróżnione zostały osoby, które w 2015 roku osiągnęły szczególnie wiele i których działalność jest zgodna z duchem twórczości Kisiela. Mariusz Max Kolonko odbierając nagrodę zrobił show i zaczął dokuczać zebranym na sali dziennikarzom twierdząc, że są establishmentem i reprezentują kapitał niemiecki. Czy miał rację? To już nie podlega naszej ocenie. 

– Czy wy zdajecie sobie sprawę jak bardzo jesteście szaleni? Max Kolonko dostaje nagrodę, establishment, nowy establishment bije brawo. Piękne panie grzechoczą biżuterią, jak mawiał John Lennon. Nie mogę się oprzeć… no grzechoczcie tą biżuterią w tle chociaż! – powiedział Kolonko i zaczął teatralnie robić sobie zdjęcia.

– Mój program chodzi w sieci, jestem zdumiony, że tu jestem, bo powiedzmy sobie szczerze, między nami nie ma wielkiej miłości. Myślę, że to wynika z faktu, że co jakiś czas w Polsce tak się dzieje, że władza urządza nam taki fikołek, że ci którzy byli establishmentem, co kilka lat stają się antyestablishmentem, a ci którzy byli systemowi, stają się antysystemowi.

Kolonko za chwilę zaczął opowiadać o swoim programie.

– Dziś w Max TV, to jestem ja, a to jest establishment – po czym wskazał na zebranych na sali dziennikarzy – Obejrzałem dziennik w TVP. Nie jest tak źle, w skali 10 mają 3+, może 4. 

Następnie Kolonko zaczął mówić o swojej petycji w sprawie „ograniczenia kapitału niemieckiego w mediach na terytorium Polski”.

– Podpiszcie tę petycję, chyba jesteście polskimi mediami! Tak czy nie? Ok…. To w takim razie czy tutaj na sali jest niemiecki kapitał? No dobrze… To ja jestem tu jedyny, który mówi jak jest – Kolonko parsknął śmiechem słysząc ciszę.

Kolonko przez całe przemówienie doskonale się bawił, czego nie można powiedzieć o części zebranych na sali dziennikarzy, którzy byli zniesmaczeni i poczuli się obrażeni.

https://youtu.be/oL8JU9T3Zf8

...

Zobacz również