Po przeprowadzeniu ataku rakietowego przez amerykańskie wojsko na syryjskie lotnisko Donald Trump był krytykowany za ten ruch nawet przez do tej pory sprzymierzone z nim środowiska prawicowe. Teraz do tej fali przyłącza się również Mariusz Max Kolonko.

Znany ze swoich prawicowych poglądów publicysta za pośrednictwem filmu ostro potępił Donald Trumpa za jego bojowe zapędy. Jego zdaniem prezydent USA zaczyna łamać swoje obietnice wyborcze.

Kolonko, przypomina że w czasie kampanii Trump zapowiadał wojnę z ISIS oraz krytykował Baraka Obamę za interwencję militarną w Syrii. Miał on też mówić, że obalanie dyktatorów ma negatywne konsekwencje dla bezpieczeństwa w regionie.

Zaczynam wątpić, czy strategia amerykańska jest dobra i prezydent Trump wie, co robi! – grzmi Mariusz Max Kolonko.

Dziennikarz nie rozumie również, dlaczego amerykańskie władze epatują atakiem, jakby był on powodem do dumy. Jego zdaniem USA nie powinno zachowywać się jak ,,szeryf”. Wspominał również, że Donald Trump zapowiadał, że pod jego rządami Stany Zjednoczone będą tak wielką potęgą militarną, że nawet nie będą musiały używać tego potencjału.

Tu w Ameryce, jakiś amok ogarnął dziennikarzy. Ja nigdy nie sądziłem, że amerykanie mają tak niskie poczucie własnej wartości, że potrzebują doładowywać swoje ego i poczucie dumy tym, że rakiety Tomahawk zaatakują niezależne państwo – mówi zawiedziony Kolonko.

Zobacz również