Kolonko dołącza do wyścigu o fotel prezesa TVP. Jakie ma szanse?

Kolonko dołącza do wyścigu o fotel prezesa TVP. Jakie ma szanse?

Jacek Kurski pożegnał się z fotelem prezesa TVP, a kolejny musi zostać wybrany do 15 października. Niespodziewanie do wyścigu dołączył Max Kolonko, który w internecie ostro krytykował politykę TVP. 

Prezes TVP będzie wybrany w konkursie. Nieoficjalna pierwsza kandydatura już zaskakuje. Mariusz Max Kolonko poważnie zastanawia się nad startem. Do tej pory sądzono, że Kurskiego zastąpi Małgorzata Raczyńska. Jednakże, postanowiono, że zwycięzca musi zostać wyłoniony w konkursie. Nieoficjalnie mówi się też, że silną pozycję ma Anita Gargas, czyli dziennikarka Gazety Polskiej.

Wybór Maxa Kolonko na tę chwilę wydaje się być mało realny z racji tego, że popularny twórca MaxTV ostro krytykował środowisko dziennikarskie w Polsce. Zarówno te związane z poprzednią, jak i nową ekipą władzy. Podczas odbierania nagrody Kisiela mocno uderzył w dziennikarzy, więc trudno sądzić, iż w środowisku ma wielu stronników.

Ponadto, Kolonko ostro krytykował politykę TVP i zapowiadał, że on zrobiłby w telewizji rewolucję. Jest mało prawdopodobne, by Prawo i Sprawiedliwość było zainteresowane tego typu rewolucją.

kolonko tvp

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu