Kobiety z Kolonii wyciągnęły rękę do uchodźców. W ramach akcji przeciw ksenofobii rozdawały im kwiaty. Akcja została zorganizowana w związku ze wzrostem niechęci do przybyszów po atakach w Noc Sylwestrową. 

W piątek około 50 Niemek udało się pod koloński ośrodek dla uchodźców, gdzie zaczęły rozdawać przybyszom kwiaty. Happening był wymierzony przeciw ksenofobii i niechęci do imigrantów. Pomysł na rozdawanie kwiatów zrodził się po tym, jak do opinii publicznej dotarły informacje o gwałtach w sylwestra. Pełniący wtedy służbę policjanci przyznali, iż w napaściach na tle seksualnym brali udział uchodźcy z Syrii.

Kobiety zaalarmowane falą niechęci i nienawiści wobec migrantów chciały pokazać, że nie wszyscy uchodźcy są winni gwałtom z feralnej nocy. Obdarowani migranci ciepło wypowiadali się o Niemkach do kamer lokalnej Köln.tv.

Rosen für FlüchtlingeRund 50 Frauen haben vor dem Flüchtlingsheim in der Herkulesstraße Rosen an die Neuankömmlinge verteilt. Ziel der Aktion, ein Zeichen gegen Fremdenhass zu setzen! Das ganze Wochenende über sollen in Köln und weiteren Städten bis zu 100 solcher Blumen-Aktionen stattfinden. Mehr zum Thema ab 18:00 Uhr in unserer Sendung und im Livestream auf http://www.koelntv.com/#!/
Posted by Köln.tv on Friday, 22 January 2016

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: facebook.com
pt

Zobacz również