Wielka panika nad polskim morzem. Tysiące ludzi są TERAZ ewakuowane

Wielka panika nad polskim morzem. Tysiące ludzi są TERAZ ewakuowane

Cały Kołobrzeg w panice. Rozpoczęła się natychmiastowa ewakuacja mieszkańców jednej z dzielnic nadmorskiej miejscowości. Akcja ma potrwać dwie godziny, a gdy z zagrożonego obszaru usunięci zostaną wszyscy ludzie, do pracy przystąpią saperzy. W Bałtyku znaleziono bomby!

W Bałtyku, tuż przy plaży w Kołobrzegu znaleziono 3 bomby. Od godziny 7:00 rano trwa ewakuacja mieszkańców dzielnicy Podczele. Planowane usunięcie wszystkich ze strefy zagrożenia ma nastąpić do godziny 9:00. Obejmie aż 2000 mieszkańców Podczela i okolic, kolejnych 200 mieszkańców ośrodka "Holtur". Nie można jednak zapomnieć o turystach - tych na polach namiotowych, kempingach i w schroniskach.

Kołobrzeg: Ewakuacja ludności, znaleziono trzy bomby

O akcji mieszkańcy zostali poinformowani już w niedzielę. Wtedy to część mieszkańców miała szansę wyjechać na własną rękę. Dziś pozostałych służby wywożą autobusami. Obłożnie chorych przewozi się czasowo do hospicjów, pozostali znajdą tymczasowe schronienie na stadionie lub hali milenium. Znalezione przy plaży bomby to niewybuchy z okresu II wojny światowej. Prawdopodobnie są to bomby lotnicze, każda o wadze 250-300 kg. Policjanci kierują ruchem wokół Kołobrzegu. Zaplanowane są liczne objazdy, a do godziny 13:00 ruch linii kolejowej nr 402 na trasie od Ustronia Morskiego do Kołobrzegu kierowany będzie na Białogard. W akcji, prócz saperów i wojska, weźmie udział kilkuset policjantów, strażaków, ratowników WOPR i wolontariuszy. W przypadku ewentualnej eksplozji, skutki byłyby tragiczne. Służby są odpowiednio przygotowane do usunięcia i zneutralizowania bomb, jednak nie można wykluczyć zagrożenia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Afera dekady! Mieszkańcy Smoleńska ujawniają, co stało się z wrakiem i rzeczami ofiar
  2. Wielka Brytania nie może uwierzyć. Chodzi o matkę Meghan Markle
  3. B. polski premier doprowadził żonę do inwalidztwa? Zostawił ją bez grosza, kobieta ujawnia
  4. Agresywny pitbull zagryzł psa. Decyzja polskiej policji cię rozwścieczy
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News