Komisja Europejska rozpoczyna nowe postępowanie przeciw Polsce. Tym razem powodem unijnej interwencji jest wycinka Puszczy Białowieskiej. Polsce grożą wysokie kary finansowe, jeśli nie zastosuje się do zaleceń Brukseli.

Polska po raz kolejny wchodzi w spór z Unią Europejską. Najpierw poważne zastrzeżenia Brukseli budził kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego. Rząd nadal nie przesłał Unii odpowiedzi na krytyczne opinie. Teraz Komisja Europejska bierze pod lupę kraj nad Wisłą w związku z wycinką Puszczy Białowieskiej.

Jednakże, Bruksela nie zapomina o kwestii Trybunału Konstytucyjnego i nadal czeka na odpowiedź polskiego rządu. Uważa, że sprawa jest pilna, aczkolwiek przyjmuje do wiadomości, że Polska wciąż nie może nadesłać odpowiedzi w związku z impasem w negocjacjach między rządem a Trybunałem. Kompromis wciąż jest bowiem odległy, a opozycja uważa, że gra na czas i celowo wydłuża zakończenie kryzysu.

– Przyjmujemy też do wiadomości, że Polska udzieli odpowiedzi wtedy, gdy będzie postęp w kierunku rozwiązania kryzysu. Uznajemy tę sprawę za pilną – mówił rzecznik Komisji Europejskiej.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: onet.pl

...

Zobacz również

Zobacz również