Prawo i Sprawiedliwość znalazło się w wyjątkowo uprzywilejowanej pozycji. Jako pierwsza partia w historii IIIRP mogą rządzić samodzielnie. Mimo tego, jedności brakuje w PiS coraz bardziej.

Najpierw mówiło się o konflikcie Andrzeja Dudy z ministrami: Antonim Macierewiczem (MON), Witoldem Waszczykowskim (MSZ) oraz Anną Zalewską (MEN). Później doszła jeszcze głośna wypowiedź wicepremiera Gowina, który zmiażdżył plany rządu twierdząc, że cele wyznaczone przez PiS są po prostu nierealne i będą miały tragiczny wpływ na budżet skarbu państwa.

Teraz, w PiS dochodzi do kolejnego rozłamu. Na ministra Glińskiego wylała się fala krytyki od partyjnych kolegów. Chodzi o tę jego wypowiedź.

– To, że ktoś jest czyjąś córką, jest z kimś spokrewniony, to nie znaczy, że działania instytucji, z którą jest ta osoba związana, są od razu naganne i należy je krytykować. W związku z tym jeżeli ktoś urażony, osobiście czuje się zobowiązany do złożenia przeprosin. mówiąc bardziej konkretnie,  czy pana Jakuba Wygnańskiego w związku z tym, że te osoby były stawiane w krytycznym świetle w związku z tym, że sektor pozarządowy czasami realizuje jakieś rzeczy w sposób niewłaściwy czy sposób, który można by krytykować. To nie ma nic wspólnego z tym, że ktoś jest z kimś spokrewniony.  i nie powinniśmy sprowadzać bardzo poważnej kwestii funkcjonowania polskiej demokracji i funkcjonowania w tej demokracji organizacji obywatelskich na taki poziom – powiedział Gliński.

Taka dyplomatyczna postawa nie spodobała się innym członkom Prawa i Sprawiedliwości, którzy odcięli się od przeprosin.

za materiał przygotowany przez TVP – tłumaczyła Beata Mazurek, rzeczniczka PiS

A ja NIE PRZEPRASZAM pani Rzeplińskiej ani pani Komorowskiej.

Równe prawa dla wszystkich organizacji społecznych!
To te uprzywilejowane dotychczas z powodów politycznych i towarzyskich organizacje – niech NAS PRZEPROSZĄ za dotychczasowe wykorzystywanie swego „szczególnego” statusu i wydawanie większości przekazywanych im środków publicznych na wynagrodzenia.
Czekamy! – dodaje Krystyna Pawłowicz.

Po stronie Glińskiego stanął za to wspomniany wcześniej Jarosław Gowin. Wicepremier, który ostatnio krytykował działania własnego rządu pochwalił ministra.

– Premier Gliński – klasa. Jestem dumny, że mogę być z Nim we wspólnym rządzie. – napisał Gowin.

 

...

Zobacz również