Koreański gigant elektroniczny, Samsung, po raz kolejny ma poważne problemy z wybuchającymi smartfonami. Po tym jak wycofano Galaxy Note 7, zaczynają się pojawiać doniesienia o kolejnym modelu smartfona Samsunga, który wybucha. 

Przez kilka ostatnich miesięcy, koreański gigant produkujący m.in. smartfony miał poważne problemy ze swoimi produktami. Jeden z czołowych modeli telefonów, Galaxy Note 7, stwarzał poważne zagrożenie dla użytkowników z uwagi na zapalające się, a nawet wybuchające baterie.

Po tym gdy Galaxy Note 7 zostało całkowicie wycofane ze sprzedaży, wydawało się, że Samsung poradził sobie z problemem. Jak się jednak okazuje, pojawia się coraz więcej doniesień o innym modelu smartfona Samsunga, który wybucha.

Chodzi o  Galaxy J5. Pierwsze doniesienia o samoistnym zapalaniu się tego modelu podczas użytkowania pojawiły się m.in. we Francji.

Jak wynika z relacji, Lamyi Bouyirdane, podczas gdy jej syn bawił się telefonem, ten zaczął się poważnie nagrzewać. Gdy kobieta odebrała dziecku smartfon, zaczęło z niego dymić i w końcu doszło do eksplozji.

 – Nie jesteśmy w stanie wypowiedzieć się na temat tego konkretnego incydentu dopóki nie otrzymamy urządzenia i nie poddamy go szczegółowym badaniom. Bezpieczeństwo klientów pozostaje naszym priorytetem. Chcemy współpracować z każdym klientem, który doświadczył problemów związanych z produktem Samsung w celu zbadania sprawy i zapewnienia mu wsparcia – powiedział mediom rzecznik prasowy producenta, Olaf Krynicki.

Przedstawiciele Samsunga podkreślają również, że telefon Lamyi Bouyirdane został kupiony w sieci, na stronie oferującej używane telefony, więc istnieje możliwość, że bateria (która odpowiada za zapalanie się i eksplozje) mogła nie być oryginalna.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: wp

...

Zobacz również