Resort kierowany przez Zbigniewa Ziobrę przekaże pieniądze na szkolenie medialne przyszłych pracowników sądów i prokuratur. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej ojca Rydzyka wygrała bowiem zorganizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości konkurs.

Wygrana w konkursie zobowiązuje teraz uczelnię Rydzyka do przeszkolenia 800 pracowników sektora prawnego. Pracownicy biur prasowych, rzecznicy prasowi, prezesi sądów, ich zastępcy, a także szefostwo prokuratur wraz ze swoimi zastępcami przejdą kurs doskonalący ich umiejętności medialne.

Na ten cel Ministerstwo Finansów przekaże szkole ojca Rydzyka 3 miliony złotych. Na ten cel zrzucił się Skarb Państwa wraz z Unią Europejską. Skarb wyłożył 15%, a UE dołożyła pozostałe 85% kosztów szkolenia.

Wiadomo już, że zajęcia odbędą się w wymiarze teoretycznym i praktycznym, z czego teoria zajmie maksymalnie 25% z czasu zajęć.

W tak kosztowną inwestycję uwierzyć nie może Beata Tadla, która stwierdziła, że koszty szkolenia są za wysokie.

 – Nikt mi nie wmówi, że szkolenie medialne 800 osób może kosztować 3 miliony! – oburzyła się dziennikarka na Twitterze.

Co ciekawe, wymijająco w sprawie konkursu wypowiedział się minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro. Chociaż to jego resort przekaże pieniądze i zorganizował konkurs, Ziobro odsyła do Ministerstwa Rozwoju.

 – Rozumiem, że był konkurs i wyłoniono w oparciu o jakieś kryteria tę ofertę. Ja nie znam tej sprawy – skomentował minister.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: natemat.pl
pt

...

Zobacz również