Nie od dziś mówi się jak niewiarygodnie nieprofesjonalne były działania rosyjskich, jak i polskich służb w pierwszych działaniach po rozegraniu się Katastrofy Smoleńskiej. Na jaw wyszedł właśnie kolejny przykład potwierdzający tego rodzaju komentarze.

W pierwszych chwilach po katastrofie rodziny ofiar zapewniane były, że rosyjscy eksperci wzorowo wykonali swoją pracę. Z czasem jednak pojawiało się coraz więcej dowodów, że takie słowa były całkowicie puste.

Znamiennym był również fakt, że rodzinom ofiar zabroniono zaglądania do trumien. Krystyna Kwiatkowska – wdowa po generale Bronisławie Kwiatkowskim – dopiero teraz dowiedziała się, co skrywała trumna, w której znajdować się miał jej mąż. Jak się okazało, generała pochowano wraz ze szczątkami siedmiu innych osób – części głów, dodatkowe kończyny z biodrami i miednicą, dodatkowa ręka.

Myślą państwo, że chodzi o małe części ciała? To bardzo się państwo mylicie – mówi Krystyna Kwiatkowska.

Wdowa nie kryje pretensji zarówno do rządu Ewy Kopacz, jak i Donalda Tuska. Nie rozumie, dlaczego tak długo czekać musiała na poznanie prawdy.

Krzyczeć mi się chce na cały świat. Nienawidzę kłamstwa. Siedem lat mnie okłamywali! – żali się wdowa.

Jak sama przyznaje, nie wie nawet, czy organizować ponowny pogrzeb, ponieważ obawia się, że pozostałe szczątki jej męża mogą odnaleźć się w innych trumnach. Kobieta nie rozumie, jak można było potraktować tak ciała najważniejszych osób w państwie.

Informacje o szczątkach 7 osób znajdujących się w trumnie generała Kwiatkowskiego potwierdziła również rzeczniczka Prokuratury Krajowej – Ewa Bialik. Na obecną chwilę nie ujawniono jeszcze, do kogo należą pozostałe fragmenty ciał.

...

Zobacz również