Paweł Kukiz, lider klubu Kukiz’15, złożył wniosek do Rady Mediów Narodowych odwołanie szefa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. Powodem jest organizacja Festiwalu w Opolu. Muzyk i polityk złożył w tej sprawie także zawiadomienie do prokuratury.

– Wnoszę o podjęcie przez Radę Mediów Narodowych działań zmierzających do niezwłocznego odwołania z funkcji prezesa Zarządu Telewizja Polska SA Pana Jacka Kurskiego – brzmi treść pisma.

Dyrektor Rady Mediów Narodowych, Elżbieta Żebrowska poinformowała, iż sprawą zajmie się osobiście przewodniczący Rady Krzysztof Czabański. Stanie się to w poniedziałek.

Paweł Kukiz dopytuje się we wniosku m.in. dlaczego TVP ma płacić za wykorzystywanie logo imprezy, jeśli Kurski twierdził, że Telewizja ma do niego prawa. Dlaczego zamiast wystąpić do sądu o odszkodowanie od miasta, dopłaci do organizacji festiwalu.

W zawiadomieniu do prokuratury Kukiz oskarża Jacka Kurskiego o narażenie Telewizji Polskiej na straty wizerunkowe i finansowe. Chce też, aby NIK sprawdziła umowy o organizację festiwalu.

źródło: fakt.pl

...

Zobacz również