foka
fot. maxpixel.com
Mikołaj Pilecki - 5 Czerwca 2018

Kolejne foki znalezione martwe. PiS proponuje, żeby ROZSTRZELAĆ resztę słodziaków

W ostatnich dniach obserwujemy niepokojącą serię zgonów bałtyckich fok. Ten chroniony gatunek przechodzi właśnie próby restytucji, a za jego całkowitą likwidacją opowiedziała się, co ciekawe, polityk PiS. Co na to Sejm i kierownictwo partii?

Szarytka morska zamieszkująca niegdyś całe Morze Bałtyckie jest dziś w prawdziwym niebezpieczeństwie. Wodna ekspansja człowieka oraz prowadzona przez niego gospodarka połowowa niemalże całkowicie ją wypleniły. Dziś natomiast prowadzi się próby odnowienia gatunku do rozmiarów porównywalnych z dawnymi, by znów jej widok nie stanowił sensacji. Ogromną rolę odgrywa w tym Uniwersytet Gdański, który posiada na Helu Stację Morską Instytutu Oceanografii, gdzie znajduje się słynne na cały kraj fokarium. Pomimo wysiłków aktywistów i naukowców wciąż są osoby, które obecności fok wśród żywych sobie nie życzą. Wśród nich jest gdyńska posłanka PiS, która już dziś proponuje całkowity odstrzał pięknych i uwielbianych przez plażowiczów zwierząt.

Co powie Sejm na propozycję eksterminacji fok?

Obecności fok na wodach Bałtyku sprzeciwiają się przede wszystkim polscy rybacy. To oni najprawdopodobniej pozabijali znalezione ostatnio martwe foki. Jednej z nich rozbito głowę, innym przywiązano do szyi cegłę. Bestialstwo spotkało się z aprobatą gdyńskiej posłanki z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk. Polityk przychylnym okiem spogląda na ubijanie fok kamieniami i topienie ich w wodzie. To jednak nie koniec. Działaczka zaproponowała, by objęte ochroną foki odstrzeliwać. Jak powiedział mediom jeden z oburzonych na fakt istnienia fok rybak, takie rozwiązania panują już w Szwecji i w Norwegii. Tam właśnie szarytki nie psują już połowów. Arciszewska-Mielewczyk podziela ten pogląd. Na ewentualny odstrzał musiałby się jednak zgodzić Sejm, co wydaje się mało prawdopodobne.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Będą dymisje w rządzie PiS! Jest 5 nazwisk ministrów
  2. Smutny koniec. Aleksandra Woźniak odchodzi
  3. Co za tragedia. Benedykt XVI jest w bardzo złym stanie, zdjęcie mówi wszystko
ZAMIANA<>pluskwyMasz na skórze takie ugryzienia? To sprawka...Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
pluskwyMasz na skórze takie ugryzienia? To sprawka...Czytaj dalej
<>dog_argentynski (2)Które rasy psów są najgroźniejsze?Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
dog_argentynski (2)Które rasy psów są najgroźniejsze?Czytaj dalej
źródło: wiadomosci.gazeta.pl