Co się dzieje?! Kolejna katastrofa lotnicza w ciągu doby

Co się dzieje?! Kolejna katastrofa lotnicza w ciągu doby Źródło: fot. youtube.com

Prawdziwy pogrom wśród statków powietrznych trwa od doby. W tak krótkim czasie doszło już do trzech wypadków z udziałem maszyn latających. Trzecia katastrofa lotnicza w ciągu doby miała miejsce tej nocy.

O prawdziwym pechu lub wyjątkowo dziwnym sabotażu może mówić amerykańskie lotnictwo. W ciągu doby straciło już trzy statki powietrzne. Na dodatek do tragedii doszło w trzech różnych częściach świata.

Kolejna katastrofa lotnicza w USA

Tym razem do katastrofy doszło w bazie wojskowej Nellis w Nevadzie. Myśliwiec F-16, taki sam, jakie są na wyposażeniu polskiej armii, rozbił się podczas rutynowego lotu ćwiczebnego. Media nie informują na razie o losie pilota maszyny. Nie są znane także przyczyny tragedii. Wcześniej w amerykańskiej bazie wojskowej w Dżibuti podczas startu rozbił się inny amerykański myśliwiec - Harrier. Pilot zdążył się katapultować przed uderzeniem maszyny o Ziemię. Odniósł obrażenia, jednak - jak informuje dowództwo amerykańskiej marynarki wojennej - jego stan jest stabilny. W pobliżu granicy USA z Meksykiem w stanie Kalifornia robił się z kolei wojskowy śmigłowiec z czterema osobami na pokładzie. Tej katastrofy nikt nie przeżył.

Czarna seria amerykańskiego lotnictwa

Zagraniczne media zwracają uwagę na problematyczną sytuację amerykańskiej armii. Jak podkreśla The Telegraph, przez kilka lat amerykańska armia wstrzymywała inwestycje, co doprowadziło do kryzysowej sytuacji szczególnie marynarkę wojenną i jej siły lotnicze. Jest ona nadmiernie eksploatowana na zagranicznych arenach, boryka się także z problemem nadmiernej rotacji pilotów, którzy często rezygnują z pracy w wojsku ze względu na kuszącą ofertę sektora prywatnego. Aby poprawić ten stan, Departament Obrony zabezpieczył w tym roku rekordowy budżet, który ma być przeznaczony na inwestycje w obszarze marynarki i lotnictwa. Dzięki większemu zastrzykowi finansów może udać się zmodernizować armię i lepiej wyszkolić pilotów.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Komisja smoleńska znalazła dowód na eksplozję na pokładzie. Są ZDJĘCIA
  2. Lotnisko Chopina zmienia nazwę na Port Lotniczy im. Lecha Kaczyńskiego
  3. Kalifornia: Zamach na siedzibę YouTube
Następny artykuł