Kolęda
Wikimedia Commons CC0
Klaudia Bochenek - 17 Października 2020

Tegoroczna kolęda będzie wyglądać całkowicie inaczej. Ksiądz zdradził szczegóły, są pierwsze decyzje

Kolęda 2020 przynosi wiernym więcej pytań niż odpowiedzi. Każdy zastanawia się, czy wizyta księdza będzie w ogóle możliwa oraz czeka na propozycje parafii, pod którą podlega. Ks. dr Leszek Gęsiak zdradził, jakie decyzje podjęli duchowni.

Kolęda wielu osobom spędza sen z powiek. Jak będzie wyglądać? Czy ksiądz odwiedzi każdy dom? Pierwsze decyzje zostały już podjęte, wierni nie mogą uwierzyć, a duchowni szukają jak najlepszego rozwiązania. Trudno jest znaleźć złoty środek, znamy jednak pierwsze ustalenia jednej z polskich archidiecezji.

Kolęda 2020 - jak będzie wyglądać? Znamy odpowiedź

Nie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćNie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćCzytaj dalej

Ks. dr Leszek Gęsiak był gościem programu "Newsroom" Wirtualnej Polski. Odpowiedział na kilka ważnych pytań związanych z tegoroczną kolędą. Zaczął od tego, że jeśli stan pandemii utrzyma się w takim stanie jakim jest, to tradycyjna kolęda może być niemożliwa. Jest jeszcze za wcześnie, aby dobrze zaplanować wizyty księży w różnych parafiach. Jednak mimo wczesnej daty, arcybiskup metropolita poznański, Stanisław Gądecki, zdecydował się na zniesienie kolędy na terenie całej podlegającej mu archidiecezji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Mimo, jakby się wydawało, sytuacji bez wyjścia, kolędy może nie być, to arcybiskup zachęcił, aby małe grupy kilku rodzin spotykały się na wieczornych mszach świętych. Arcybiskup dąży do tego, aby dla osób, które nie mogą z różnych względów przyjąć kolędy w domu, odbyła się specjalna homilia i kazania. Oprócz tego rodziny będą mogły zabrać do domu specjalne książeczki oraz wodę święconą, aby we własnym, bezpiecznym gronie mogły pobłogosławić mieszkanie i odmówić modlitwę. Nie wiadomo, czy taki stan rzeczy będzie miał miejsce w całej Polsce, czy trudną decyzję podejmą arcybiskupi tylko w czerwonych strefach.

Taki rodzaj kolędy będzie substytutem dla wiernych, którzy planowali przyjąć księdza do swojego domu. Nic nie zastąpi spotkań duchownych ze swoimi parafianami, a ks. Leszek Gęsiak wyraził ogromną nadzieję, że każdy zrozumie, że aktualna sytuacja wyklucza podjęcie zbyt dużego ryzyka.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Zaczęło się, rząd może zapukać do twoich drzwi. Będą sprawdzać wszystko, mieszkanie, nieruchomości, pieniądze

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

Z ust prowadzącej "Newsroom" padł pomysł komunikowania się księży i parafian w formie on-line. Gość przyznał, że kontakt z wiernymi często jest nawiązywany tą drogą - tak odbywają się m.in. spotkania grup modlitewnych, zajęcia akademickie i szkolne, a nawet pielgrzymki. Ks. Leszek Gęsiak powiedział, że w tym momencie muszą szukać jakiejś formy zastępczej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 5 sprytnych tricków sprawi, że kotlety mielone wyjdą idealne. Korzystają z nich najlepsi szefowie kuchni
  2. Iga Świątek usłyszała druzgocącą informację. Fakty są bezwzględne, musi przygotować się na rozczarowanie
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. W dawnej hucie znaleziono niezwykłą monetę. Może być zwiastunem legendarnego skarbu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News