„Kogel-mogel” od lat uważany jest za jedną z najlepszych polskich produkcji, mimo że powstał ponad 30 lat temu. Komedię uwielbia już kilka pokoleń Polaków, a właśnie jedna z głównych bohaterek postanowiła zdradzić tajemnicę, o której do tej pory nie mówił nikt. 

Kogel-mogel” swoją premierę miał w 1988 roku, a mimo upływu lat wciąż cieszy się ogromnym uznaniem fanów. Często usłyszeć można, że jest to jeden z tych filmów, który łączy pokolenia i rzeczywiście jest w tym wiele racji. Każda emisja produkcji gromadzi przed telewizorami miliony Polaków, a internauci uwielbiają przywoływać z niej cytaty w komentarzach.

Aktorów odgrywających legendarne role również kojarzą chyba wszyscy, choć leciwa produkcja wciąż nie ujawniła wszystkich swoich tajemnic. Właśnie pojawiła się informacja, która z pewnością zdziwi wielu Polaków.

Wielka tajemnica „Kogel-mogel”

Jedna z czołowych aktorek występujących w komedii, Katarzyna Łaniewska wcielająca się w postać Solskiej, matki Kasi właśnie postanowiła zdradzić tajemnicę Małgorzaty Lorentowicz – eleganckiej babci Piotrusia. Do tej pory nie mówił o tym nikt, lecz wyznanie to miało pocieszyć fanów ubolewających nad śmiercią aktorki.

– Moja sąsiadka urocza, która grała damę – matkę kolegi Wardejna, czyli docenta, Małgorzata Lorentowicz, żona wspaniałego Tadeusza Janczara, zawsze była w swoich kostiumach, łącznie z kolczykami, broszeczką – wszystko było dosmaczone – powiedziała aktorka w wywiadzie dla Party.pl.

Po dopytaniu dziennikarki kobieta potwierdziła, że rzeczywiście aktorka ubierała wtedy swoje prywatne kolczyki oraz sama przygotowywała stylizacje.

Kulisy powstawania kultowej komedii „Kogel-mogel”

Dalej aktorka ujawnia, że ona również bardzo często ubierała na plan swoje „stare kiecki”, a wszystko nie ze względu na ograniczony budżet czy skąpstwo twórców, ale na potężną różnicę między ubraniami na wsi i w mieście.

– Teraz to nie ma różnicy czy ktoś jest ze wsi – również ubiera się modnie, ale wtedy było zupełnie co innego – wyjaśnia Łaniewska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Kogel-mogel": Co stało się z gwiazdami przebojowej komedii?

Dalej kobieta przywołuje anegdotkę związaną ze swoim wiekiem oraz komentarzami producentów.

– No czasami w telewizji pytają mnie czy nie mam czegoś swojego, ubrań. No to ja mówię „no jestem stara, ale nie jestem z XVIII wieku”.

Pokazuje to ogromny dystans gwiazdy ekranu oraz sprawia, że fani już nie mogą się  doczekać premiery „Kogel-mogel 3”.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Ostra awantura i dzika impreza w hitowym show TVN! Odbierze wam mowę
  2. Katolicy nie mogą uwierzyć! Tak umierała Anna Przybylska, ujawniono po latach
  3. BEZDOMNY PIES GDZIE DZWONIĆ? MUSISZ TO WIEDZIEĆ, BY NIE SKRZYWDZIĆ PSA
  4. Ile zarabia Agnieszka Chylińska? Zarobki gwiazdy to kosmos
  5. Wściekli fani linczują Lewandowską! „Naraża życie i zdrowie innych, ma ich za NIC”

Kiedyś wielkie gwiazdy telewizji, a dziś? [ZDJĘCIA]