KOD założył koalicję z partiami opozycji. Na razie bez PO

KOD założył koalicję z partiami opozycji. Na razie bez PO Źródło: fot. wikimedia / adrian grycuk / piotr drabik / flickr

Komitet Obrony Demokracji, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, ogłosił dzisiaj zawarcie koalicji z kilkoma formacjami opozycyjnymi. Na razie do grona koalicjantów nie będzie należeć Platforma Obywatelska Schetyny.

W skład koalicji "Wolność, Równość, Demokracja" będą wchodzić takie formacje jak Komitet Obrony Demokracji, Nowoczesna, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Inicjatywa Polska (formacja Barbary Nowackiej), Zieloni a także Ryszard Kalisz. WRD będzie zajmowało się głównie przeciwstawianiem się działaniom obozu władzy Prawa i Sprawiedliwości, który - według opozycyjnej koalicji - niszczy polskie państwo.

 - Całe państwo jest zawłaszczane, niszczone. Wprowadzana jest centralizacja. Martwi nas również język nienawiści, który coraz szerzej pojawia się w przestrzeni publicznej, a który dzieli ludzi. Temu chcemy się przeciwstawiać – powiedział mediom lider KOD.

Do koalicji miała przystąpić również Platforma Obywatelska, jednak jej przewodniczący, Grzegorz Schetyna nie zjawił się na konferencji "z powodów formalnych". Jak jednak zapewnił Mateusz Kijowski, Platforma dołączy w późniejszym terminie.

Lider Komitetu Obrony Demokracji poinformował również, że jutro tj. w piątek, zostanie opublikowany manifest - program koalicji "Wolność, Równość, Demokracja".

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: 300polityka

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News