KOD przegrał z narodowcami. Marsz 11 listopada na obrzeżach (MAPA)

KOD przegrał z narodowcami. Marsz 11 listopada na obrzeżach (MAPA)

Już jakiś czas temu informowaliśmy, że uda się uniknąć starcia marszów narodowców oraz Komitetu Obrony Demokracji z racji rozdzielenia pochodów. Pozostawała kwestia "zajęcia" terytorium do maszerowania. To "starcie" wygrali narodowcy. 

11 listopada w Święto Niepodległości będą organizowane w Warszawie trzy duże pochody: Marsz Niepodległości, marsz antyfaszystowski i marsz Komitetu Obrony Demokracji. Narodowcy byli najszybsi i zajęli centrum Warszawy. Komitet Obrony Demokracji wylądował na obrzeżach i będzie organizował swój pochód na Ochocie. Niewątpliwie wpłynie to na frekwencję marszu.

Marsz Niepodległości rozpocznie się klasycznie na Rondzie Dmowskiego. Narodowcy byli najszybsi i zajęli teren zgłaszając pochód do ratusza. Koalicja Antyfaszystowska spotka się w okolicach Placu Zamkowego. Wynika z tego, że najgorzej trafił Komitet Obrony Demokracji, bowiem manifestacja odbędzie się z dala od najbardziej obleganych ulic stolicy.

Ratusz potwierdził, że przy rozdzielaniu ulic decyduje tylko i wyłącznie refleks organizatorów. Miasto nie decyduje o trasach pochodów. Z kolei Komitet Obrony Demokracji stara się przekonać, że jest zadowolony z Ochoty i był to celowy wybór. KOD chce spotkać się na Placu Narutowicza, czyli prezydenta zamordowanego przez narodowca.

Nie będzie starcia KOD-u i narodowców 11 listopada

11-listopada

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News