KOD odpowiada na zarzuty ws. wydarzeń na pogrzebie Inki.
Wiadomości Pikio - 28 Sierpnia 2016

KOD odpowiada na zarzuty ws. wydarzeń na pogrzebie Inki. "Chcemy pokoju, faszyści nas atakują"

Komitet Obrony Demokracji odniósł się oficjalnie do wydarzeń podczas niedzielnej uroczystości pogrzebowej nastoletniej sanitariuszki Danuty Siedzikównej ps. Inka, podczas której doszło do bijatyki pomiędzy członkami KOD i uczestnikami uroczystości.

Jak informowaliśmy wcześniej, podczas uroczystości pogrzebowych słynnej sanitariuszki Danuty Siedzikównej ps. Inka doszło do starcia pomiędzy aktywistami Komitetu Obrony Demokracji i uczestnikami pogrzebu. Lider KOD o mało nie został zlinczowany przez tłum, pojawiły się również oskarżenia o prowokację ze strony KOD-u, który z niewiadomych powodów zaczął skandować antyrządowe hasła podczas uroczystości i agitować na rzecz własnej orgniazacji.

ZOBACZ TAKŻE - Bójka na pogrzebie Inki z udziałem Kijowskiego i działaczy KOD. „Krwawię, boli, ale żyję”

Kierownictwo Komitetu Obrony Demokracji zdecydowało się odnieść do wydarzeń jakie miały miejsce w niedzielę w Gdańsku.

ZOBACZ TAKŻE - Kijowski niemal zlinczowany na pogrzebie Inki. Tłum na jego widok wpadł w furię (video)

- Komitet Obrony Demokracji jest pokojowym ruchem, dla którego każda forma przemocy fizycznej jest niedopuszczalna. Wydarzenia, które miały miejsce pod Bazyliką Mariacką w Gdańsku, gdzie podczas uroczystej mszy żałobnej w intencji Danuty Siedzikówny "Inki" i Feliksa Selmanowicza "Zagończyka" poturbowani zostali przedstawiciele KOD-u, utwierdzają nas w przekonaniu, że Polska przestaje być państwem prawa. Stanowczo protestujemy przeciwko fali nienawiści, która zalewa nasz kraj, a której celem są ludzie, którzy apelują o pokój, demokrację i przyzwoitość. To nasza wspólna historia i żadna partia ani grupa nie ma prawa jej zawłaszczać. Wzywamy Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę oraz Panią Premier Beatę Szydło do stanowczego potępienia takich postaw, policję i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo uroczystości do wykrycia sprawców i skierowania sprawy na drogę sądową zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem - czytamy w oświadczeniu KOD.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: kod na fb
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News