KOD manifestował w polskich miastach. Alarm bombowy i tysiące ludzi

KOD manifestował w polskich miastach. Alarm bombowy i tysiące ludzi Źródło: fot. Aneta Bzowska www.facebook.com/groups/KomitetObronyDemokracji

Komitet Obrony Demokracji zorganizował dziś demonstracje w polskich miastach. Największa miała miejsce pod Sejmem w Warszawie, aczkolwiek zakłócił ją anonimowy telefon o ładunku wybuchowym.

Manifestacja KOD w Warszawie zgromadziła ponad 10 000 osób, zaś w Krakowie ponad 5 tysięcy. Tysiące demonstrowały również w Szczecinie, Lublinie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Gdańsku. Wszystkie przebiegały w dość spokojnej atmosferze, aczkolwiek pojawiały się nieco ostrzejsze i bardziej radykalne hasła niż przed tygodniem. Na pikietach pojawili się m.in Mateusz Kijowski z KOD, Ryszard Petru, Krzysztof Materna, Agnieszka Holland, Radosław Sikorski, Maria Komorowska, ks. Lemański, Leszek Balcerowicz i Marek Kondrat. Wznoszono takie hasła jak: Precz z Pisdokracją, Precz z Kaczorem-dyktatorem, Agata rozwiedź się (chodzi o żonę prezydenta), Nie chcemy kurdupla, Andrzej Duda oddaj dyplom, Cała Polska się z Was śmieje - odzyskujemy nadzieję, zima wasza-wiosna nasza,  i obronimy Trybunał.  Manifestacje nadal są związane głównie z awanturą o Trybunał Konstytucyjny. Tydzień temu na Marszu KOD pojawiło się według Ratusza 50 tysięcy osób, a według policji 22 tysiące. Protesty są szeroko komentowane w zagranicznych mediach. Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Następny artykuł