Dzisiejszej nocy doszło pod Wrocławiem do naprawdę szokujących, nieprawdopodobnych wręcz zdarzeń. W tragicznej strzelaninie zginął tam antyterrorysta oraz sam napastnik, który wcześniej ranił także kilku innych mundurowych. Na miejscu natychmiast znalazło się więcej jednostek służb oraz prokurator.

We wsi Wisznia Mała w powiecie trzebnickim około godziny 1. w nocy doszło do próby włamania do bankomatu. Oficjalnie o całym zajściu policja poinformowała dopiero rano. Kiedy funkcjonariusze postanowili zatrzymać sprawców i uniemożliwić im popełnienie przestępstwa, jeden z nich otworzył ogień… z kałasznikowa.

ZOBACZ TAKŻE: Oszaleli?! Kaczyński o włos od ŚMIERCI w Warszawie

Kocioł w Polsce

– Przykra informacja. Nie żyje policjant. Podczas zatrzymania na gorącym uczynku podejrzanych o włamania do bankomatu sprawca otworzył ogień z broni maszynowej w kierunku policjantów, którzy w obronie własnej oddali strzały. Niestety jeden z policjantów zginął, a 3 jest rannych – przekazano najpierw na oficjalnym Twitterze polskiej policji.

– Bandyta strzelający do policjantów nie żyje. Drugi został zatrzymany. Trzej ranni policjanci posiadają obrażenia na szczęście niezagrażające ich życiu. Policjant osierocił 2 dzieci, rodzinę naszego kolegi objęto pomocą. Jest to przykre zdarzenie dla każdego polskiego policjanta – stwierdzono oficjalnie z tego samego konta jakiś czas później.

W chaosie informacyjnym przez bardzo długi czas docierały do nas jednak informacje dotyczące nie jednego zabitego antyterrorysty, a kilku. Na potwierdzenie wstępnych słów policji przez badającą sprawę prokuraturę będziemy musieli jeszcze zapewne poczekać.

– Na miejscu drobiazgowe czynności, w tym oględziny miejsca zdarzenia, prowadzi grupa dochodzeniowo-śledcza. W czynnościach tych udział bierze też prokurator. Rodzina tragicznie zmarłego policjanta została już objęta pomocą psychologiczną. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności zdarzenia – czytamy także w oficjalnym komunikacie policji.

ZOBACZ TAKŻE: Skandal w McDonald’s! Nie wpuścili dziewczyny, bo…

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą


Co stanie się z nami po śmierci? 10 niesamowitych teorii

...

Zobacz również