Myślała, że ratuje zwykłe domowe kociaki. Odcięło jej tlen po usłyszeniu o tym, jak niebezpiecznymi są drapieżnikami

Myślała, że ratuje zwykłe domowe kociaki. Odcięło jej tlen po usłyszeniu o tym, jak niebezpiecznymi są drapieżnikami Źródło: Facebook

Kociak był tak słodki i bezbronny, że postanowiła go uratować. Kobieta nie miała jednak pojęcia, co tak naprawdę bierze pod swój dach. Przez ten cały czas znajdowała się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Mimo to może sobie pogratulować - uratowała życie zwierzęcia.

Kociak, którego przygarnęła młoda Argentynka był tak słodki, że od razu ją rozbroił. Kobieta nie mogła uwierzyć, że ktoś mógłby zostawić takie urocze zwierzęta bez żadnej opieki. Florencia Lobo z Tucuman w Argentynie pojechała ze swoimi braćmi na ryby. Dobrze znała jezioro, nad które zazwyczaj się wybierali, więc gdy usłyszała miauczenie w krzakach, nie zawahała się ani chwili - wiedziała, że nic się jej nie stanie, jeżeli tam wejdzie. Między roślinami odkryła dwa maleńkie koty - rude i bardzo przestraszone.

Kociak potrzebował jej pomocy

Florencia wiedziała, że bez niej kociaki nie mają żadnych szans na przeżycie. Postanowiła więc wziąć je ze sobą do domu. Jednak nawet to nie uratowało życia jednego z nich. Kociak zmarł ledwie kilka dni po tym, jak go przygarnęła, a został z nią drugi z rodzeństwa, którego nazwała Tito. Kiedy Florencia zauważyła, że maluch ma problemy z łapką, postanowiła bezzwłocznie udać się do weterynarza. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na miejscu usłyszała niesamowitą wiadomość. Okazało się, że jej pupil z całą pewnością nie jest zwierzęciem domowym. Weterynarz nie był do końca przekonany jednak, do jakiego dokładnie gatunku należy mały kotek. Florencia nie chciała tak zostawić całej sprawy. Zagadka na dobre ją zafascynowała. Chciała wiedzieć, co dokładnie trzyma pod swoim dachem.

Wysłała zdjęcia do rezerwatu zwierząt

Florencia skontaktowała się z profesjonalistami. Eksperci z rezerwatu zwierząt nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy otrzymali od niej zdjęcia. Jak się okazało, Argentynka przygarnęła pumę - a dokładniej zwierzę z gatunku jaguarundiego amerykańskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. 19-latka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko

2. Zagrał w 60 filmach, nie żyje słynny aktor. Polacy będą zaskoczeni przekazywanymi informacjami

Tito powoli wraca do zdrowia pod czujną opieką weterynarzy, ale Florencia już wie, że nie powinna go zatrzymać. Kiedy podrośnie i się usamodzielni, może nie postrzegać jej wciąż jako swojej opiekunki, a jego odruch łowcy przejmie nad nim kontrolę. Dlatego gdy tylko dojdzie do siebie i nieco podrośnie, trafi do rezerwatu, gdzie będzie mógł się cieszyć bezpieczeństwem i wolnością.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Informacja gdzie mieszka Kasia Figura zdumiała wszystkich. Ale bardziej powala jak mieszkała Kalina Jędrusik
  2. Zdjęcie jest przerażające. Fani zobaczyli na nim Patrycję Markowską i pobledli
  3. Oko wypełniło mu się krwią i nagle stracił wzrok. Gwiazdor "Kiepskich" przeżył dramatyczne chwile
  4. Daniel Olbrychski miał wypadek
  5. Emerytura wyższa nawet o KILKASET ZŁOTYCH miesięcznie. ZUS zdradza, co należy zrobić

źródło: kochamy zwierzaki

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News