Feministki z całego świata umieszczają w mediach społecznościowych zdjęcia, na których wyrażają wsparcie dla polskich kobiet. Według nich, plany całkowitego zakazania aborcji są pogwałceniem ich praw. 

O planach zmiany prawa aborcyjnego i odejścia od tzw. kompromisu aborcyjnego pisały największe światowe media, a wśród nich: The Guardian, Time, The Independent czy portal Huffington Post. Temat został wypromowany przez media, ale akcje wyrażające solidarność zostały zainspirowane przez organizacje feministyczne, które są rozsiane po całym świecie i są ze sobą w stałym kontakcie.

Kobiety, które sprzeciwiają się całkowitemu zakazowi aborcji, zaczęły się dzielić swoimi zdjęciami, które wyrażają solidarność z tymi polskimi kobietami. Fotografie są publikowane w mediach społecznościowych, najczęściej pod hasztagami „odzyskacwybor” czy „reclaimingchoice”.

Przypominamy, że obywatelski projekt ustawy zakładający całkowity zakaz aborcji uzyskał prywatne poparcie Jarosława Kaczyńskiego oraz Beaty Szydło, którzy powołali się na naukę biskupów w tej materii. Ci z kolei skrytykowali tzw. kompromis aborcyjny.

Poniżej przykładowe zdjęcia publikowane przez feministki.

wybór1 wybór2 wybór3 wybór4 wybór5 wybór6 wybór7 wybór8 wybór9 wybór10 wybór11

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

...

Zobacz również