Kobiety stanowią tylko 12% imigrantów przybywających do Europy

Kobiety stanowią tylko 12% imigrantów przybywających do Europy

Dotarliśmy do danych Biura Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR), z których wynika, że 75% uchodźców stanowią mężczyźni, 12% kobiety, a 13% dzieci. 

Według danych UNHCR największa liczba imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu przybyła do Grecji (244 855). Następnym w kolejności celem uchodźców są Włochy (119 500). Ze statystyk wynika, że ponad połowa uchodźców (51%) przybywa z Syrii. 14% to przybysze z Afganistanu, 8% z Erytrei, 4% z Nigerii, 3% z Iraku, 2% z Sudanu, 2% z Somalii i po 1% z Zambii, Senegalu i Bangladeszu. UNHCR podaje, że w 2015 roku przez morze przepłynęło 366 402 uchodźców, z czego 2800 zginęło lub zostało uznanych za zaginionych. Z załączonych diagramów wyczytujemy, że liczba uchodźców jest znacznie większa niż rok temu. Na dole załączamy wykresy porównujące miesiące 2014 i 2015 roku. UNHCR twierdzi, że aż 75% uchodźców stanowią mężczyźni, 12% kobiety, a 13% dzieci. Potwierdzają to dane Eurostatu, z których wynika, że odsetek mężczyzn wśród Syryjczyków ubiegających się o azyl wynosi 85% (licząc również chłopców). Biuro Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR) zostało powołane do życia dnia 14 grudnia 1950 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Agencja jest upoważniona do prowadzenia i koordynacji działań międzynarodowych na rzecz ochrony uchodźców i rozwiązywania związanych z tą kwestią problemów na całym świecie. Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

refugee2 refugee3 Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
źródło: UNHCR, Eurostat
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News