Kobiety piją ją codziennie
unsplash.com Drew Coffman
Weronika Wasiak - 28 Sierpnia 2020

Większość kobiet pije ją codziennie. Nie wiedzą, jak bardzo szkodzi

Kobiety piją ją niemalże każdego dnia. Większość nie zdaje sobie nawet sprawy, że tak naprawdę ten popularny napój szkodzi zdrowiu. Warto przeczytać, by wiedzieć, jakie może nieść za sobą konsekwencje.

Choć nie tylko kobiety są jej smakoszami, to właśnie na nich spoczywa największe zagrożenie. Niewielkie grono jest świadome tego, jaki wpływ na zdrowie ma ten popularny napój.

Kobiety piją ją niemal każdego dnia. Nie wiedzą, jak bardzo szkodzi

Na stronie Wirtualnej Polski możemy dowiedzieć się czegoś nowego o kawie, od której tak wiele osób rozpoczyna każdy dzień. Jedni wolą ją z dodatkiem mleka i odrobiny cukru, a inni - klasyczną czarną. Niezależnie od tego, którą z opcji wybieramy, dostarczamy do organizmu kofeinę - substancję szczególnie niebezpieczną dla kobiet w ciąży.

Katarzyna Dowbor jest nieuleczalnie choraChoruje na nią Katarzyna Dowbor, jest nieuleczalna. Pierwsze objawy można zobaczyć m.in. po oczachCzytaj dalej

Wiele pań spodziewających się dziecka błędnie twierdzi, że dolanie do kawy mleka lub śmietanki w żaden sposób nie pływa na zdrowie ich i maleństwa. Zakładają, że dostarczana wówczas kofeina mieści się w granicach bezpieczeństwa. Nic bardziej mylnego. Jak możemy przeczytać na stronie WP, najnowsze badania dowodzą, że nie istnieje "bezpieczny poziom kofeiny dla kobiet w ciąży".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

List znalazła dwa dni po jego śmierciDwa dni po jego śmierci znalazła list. Nie wytrzymała przez to, co w nim przeczytała, natychmiast wybuchnęła płaczemCzytaj dalej

Panie zazwyczaj nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość kofeiny może mieć negatywny wpływ na rozwój płodu. Eksperci z Uniwersytetu w Reykjaviku dokładnie przeanalizowali ciążę 50 kobiet, które nie rezygnowały z kofeiny. Niestety, każdy z tych przypadków niósł za sobą negatywne skutki. Doszło m.in. poronień, przedwczesnych porodów, białaczki dziecięcej czy nadwagi i otyłości u dzieci.

- Okazuje się, że w 42 przypadkach matki piły w ciąży kawę. W 14 przypadkach stwierdzono, że bezpośrednią przyczyną komplikacji była zbyt duża ilość kofeiny w organizmach płodów - podaje Wirtualna Polska.

Dzisiaj grzeje:

1. Była w jednej celi z mamą Madzi. Ujawniła, co współosadzone robiły z Katarzyną W.
2. Rząd właśnie podjął nagłą decyzję. Chodzi o obowiązkowe szczepienie na COVID
3. TVP przed chwilą poinformowała. Tragedia, nie żyje polski polityk

Eksperci alarmują więc do przyszłych mam, by w czasie ciąży zrezygnowały z kawy, a także wszelkich napojów zawierających kofeinę. Należy mieć na uwadze, że może nieść to niepożądane skutki dla dziecka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość z rana. Nie żyje wielki artysta, znamy przyczynę śmierci
  2. Kwaśniewski nie chciał dalej ukrywać prawdy. Wiadomo już, co się dzieje z Jolantą
  3. Walka z czasem i śmiertelną chorobą. Roksana Węgiel pierwszy raz poprosiła fanów o pomoc
  4. Nieznane nagranie Katarzyny W. Opowiedziała w nim, co się z nią działo w więzieniu
  5. Daniel Martyniuk zmyślił historię, oczerniając niewinnych ludzi? Sprawa ma trafić do sądu

Lech Wałęsa sekretyMedia dotarły do sąsiadów Wałęsy. Zdradzili jego sekrety, wszystko ujawniliCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News