Kobiety dostaną pieniądze
pixabay.com Arcaion
Weronika Wasiak - 12 Października 2020

Polki dostaną po 10 451 złotych "na rękę" od państwa. Dotyczy ponad 70 tysięcy kobiet, lepiej sprawdzić

Kobiety, a dokładniej ponad 70 tysięcy, dostaną od państwa po 10 451 złotych "na rękę". Niesamowite informacje właśnie obiegły media. Panie jak najszybciej powinny się z nimi zapoznać.

Niektóre kobiety po przejściu na emeryturę dostawały o wiele niższe świadczenia. Przez lata walczyły o sprawiedliwość, ale bezskutecznie. Teraz pojawiły się wyjątkowo pokrzepiające dla nich informacje. Warto wiedzieć, bo wystarczy chwila nieuwagi, by przegapić okazję do zgarnięcia niezłej sumy.

Epidemia, kiedy koniecEkspert zdradził, kiedy będzie szczyt zachorowań i koniec epidemii w Polsce. Nie ma żadnych wątpliwościCzytaj dalej

Niewiarygodne, kobiety dostaną po 10 451 zł od państwa

Wirtualna Polska przekazuje niesamowite wieści dla ponad 70 tysięcy Polek. Chodzi o emerytki z rocznika 1953, które przez lata dostawały zaniżone świadczenia. Okazuje się, że w przyszłym roku mogą spodziewać się wyrównania! Z doniesień serwisu wynika, że emerytki mogą spodziewać się nie tylko wyższego świadczenia, ale też rekompensaty za poprzednie lata.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

- Według rządu średnia podwyżka emerytur to ok. 200 zł. Z kolei przeciętne wyrównanie to już 12 786 zł brutto. ZUS ma zacząć wypłaty od stycznia 2021 roku - informuje Wirtualna Polska.

Serwis zaznacza, że prawo do wyrównania otrzymają kobiety, które przeszły z "emerytury wcześniejszej na powszechną i w związku z tym miały mniejsze świadczenie". Prawo do emerytury wcześniejszej musiało zostać ustalone na wniosek złożony przed 1 stycznia 2013 roku! Co ważne, emerytki nie muszą składać żadnego dodatkowego wniosku - ZUS przeliczy na nowo z urzędu emerytury.

Dzisiaj grzeje:

1. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć

2. Rzecznik MZ właśnie przekazał. Chodzi o zaostrzenie obostrzeń, Polacy się wściekną

3. Niewiarygodne doniesienia. Godziny dla seniorów są tylko pretekstem, media ujawniają całą prawdę

Wirtualna Polska zaznacza również, że od pieniędzy, które państwo wypłacać ma już od stycznia 2021 roku, będzie potrącony podatek. Przeciętne wyrównanie ma wynosić 12 786 zł brutto. Kiedy od tej kwoty zostanie potrącona składka w wysokości 161 złotych i zaliczka na podatek dochodowy - 2174 złotych, emerytki oddadzą państwu łącznie 2335 złotych. Oznacza to, że z blisko 13 tysięcy zostanie 10 454 złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gość TVP Info niespodziewanie przerwał prowadzącemu, widzowie osłupieli. Nagle opowiedział o tragicznej sprawie
  2. Wielka tragedia obiegła świat. Uwielbiana legenda przegrała z ciężką chorobą, wychowała całe miliony
  3. Lekarze nie mają już wątpliwości. Plotki się potwierdziły, doskonała informacja ws. koronawirusa
  4. Niestety, nie żyje kolejny pedagog zarażony koronawirusem. Nauczycielka miała tylko 45 lat
  5. Wicepremier wygadał się na żywo. Zdradził, kiedy zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia, słuchacze zamarli
  6. Zawierają najwięcej witamin. 10 wzmacniających organizm produktów, jadasz je?

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News