To nagranie elektryzuje sieć. Najpierw wyemitowały je wszystkie dzienniki w tym kraju, a teraz robi furorę w internecie. Brawura, jaką wykazała się ta kobieta, wzbudza respekt na całym świecie.

30 ortodoksyjnych Żydów zablokowało całkowicie jedną z jerozolimskich ulic. Powodem, dla którego to zrobili, był protest przeciwko przymusowej służbie wojskowej. Ubrani w tradycyjne religijne stroje sekt charedim zachowywali się jak fanatycy religijni.

Czoła postanowiła im stawić Nomi Golan, żołnierka, która akurat była w pobliżu. Kobieta podeszła do ortodoksów, by usunąć ich z ulicy. Przed nimi uformował się bowiem sporych rozmiarów korek. Słowa nie działały na mężczyzn, którzy zaczęli obrażać kobietę. Wyzywali ją wulgarnie, nazywając „sziksą”, a także opluwali. Kiedy jeden z nich kopnął Golan, kobieta odpaliła w sobie furię.

Wskoczyła między mężczyzn i zaczęła rozdawać kolejne ciosy. Ci wyraźnie bali się do niej podejść. Brawurowa akcja Golan została następnego dnia pokazana we wszystkich serwisach informacyjnych Izraela. Golan szybko stała się prawdziwą gwiazdą w kraju. Sama mówi, że po prostu robiła to, co powinna.

– Zaatakowali mnie, więc moim obowiązkiem jako żołnierza, cywila i kobiety, niezależnie od stroju i wieku, była obrona. Tak samo zachowałabym się w każdej innej sytuacji tego typu – mówi Golan.

https://www.youtube.com/watch?v=tLR5TpMgt3I

źródło: youtube.com

Czy muzułmanie chcieli przerobić tę katedrę na meczet?


9 pięknych księżnych, których historia urzekła świat

...

Zobacz również