Okropna tajemnica Polek. Robią to zdecydowanie za rzadko

Okropna tajemnica Polek. Robią to zdecydowanie za rzadko Źródło: Publicdomainpictures.net/K Whiteford /

Kobieta powinna dbać o siebie. Takie stwierdzenie można bardzo często usłyszeć nie tylko pań, ale także panów. Jednak o wiele bardziej powinno ono dotyczyć tego, że Polki powinny dbać przede wszystkim o swoje zdrowie. Wiele osób o tym zapomina.

Kobieta oprócz okresowych badań dotyczących krwi oraz prześwietlenia klatki piersiowej czy sprawdzenia wydolności oddechowej, powinna również zadbać o regularne wizyty u ginekologa. Niestety duża część Polek bardzo lekceważąco podchodzi do tego zagadnienia, narażając się przy tym na poważny uszczerbek na zdrowiu. Powstaje cała masa akcji społecznych, które maja zachęcić Polki do częstszego badania się, ale jak na razie statystyki nie wyglądają zadowalająco.

Prawie każda kobieta zapomina o czymś bardzo ważnym

Każdy z nas słyszał chociaż raz w swoim życiu dowcip w stylu "przychodzi baba do lekarza", jednak problem współczesnych Polek polega na tym, że ta "baba" zazwyczaj nie chce przyjść. To z kolei prowadzić może do prawdziwych tragedii. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, jak ważne są regularne badania okresowe i jakie dokładnie korzyści ze sobą niosą.

Wielu z nas zdaje sobie sprawę, że powinniśmy co jakiś czas udać się do dentysty, aby zrobić przegląd uzębienia, bo wtedy unika się uciążliwego i często bardzo bolesnego leczenia. W takim razie, dlaczego nie postępuje się tak z resztą ciała?

Statystyki są zatrważające, ponieważ aż 27% kobiet odwiedza gabinet ginekologa po raz pierwszy w przypadku zajścia w ciążę. Kolejne 7% nigdy nie miało robionego badania cytologicznego, a 14% pań nie miało nigdy robionego USG ginekologicznego. Co chyba najgorsze, aż 40% kobiet nie widzi potrzeby w regularnych wizytach u ginekologa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trzeba jednak przyznać, że jeżeli porównamy te dane w kontekście wieku, to młodsze panie znacznie częściej wykazują się zdrowym rozsądkiem i odpowiednim podejściem w przeciwieństwie do swoich starszych koleżanek. Warto, a wręcz trzeba tutaj wspomnieć, że regularne chodzenie do ginekologa daje możliwość wczesnej diagnozy oraz wczesnego podjęcia leczenia chorób. Wiele dolegliwości zwalczane odpowiednio szybko są w 100% wyleczalne, ale żeby to zrobić, trzeba najpierw pójść do lekarza.

Tyczy się to takich schorzeń jak rak piersi, rak jajników i chociażby nowotwór trzonu macicy. Wszystkie te choroby można wyleczyć, ale do tego potrzebna jest wczesna diagnostyka, a chodzenie do lekarza bardzo rzadko jest bardzo ryzykowne oraz może doprowadzić do rozwoju bardzo niebezpiecznych schorzeń, a powszechnie wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski aktor zrównał z ziemią Małgorzatę Kożuchowską. Takich słów NIKT się nie spodziewał. Będzie wam przykro
  2. Marta Kaczyńska ujawniła PRAWDĘ o swojej matce. Tak szczera jeszcze nigdy nie był! Będziecie zbierać szczęki z podłogi
  3. Ogromny pożar hali. Na pomoc ruszyło 50 zastępów straży pożarnej
  4. Stuhr o wyniku eurowyborów. "Trudno ogarnąć rozumem sytuację w Polsce"
  5. Zakonnica wybierała głuche ofiary, księża gwałcili. "Założyła mi pieluchę, by ukryć krwawienie"

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News