Kobieta ma guza macicy, ale lekarz odmawia operacji. "Co za popierd*lony kraj! W głowie się nie mieści"

Kobieta ma guza macicy, ale lekarz odmawia operacji. "Co za popierd*lony kraj! W głowie się nie mieści" Źródło: fot pixabay

Pani Anna znalazła się w dramatycznej sytuacji. Ma guza macicy, który już wkrótce może zamienić się w raka. Mimo tego, lekarz odmawia przeprowadzenia operacji.

Pani Anna ma 40 lat i trójkę dzieci. Od lekarzy dowiedziała się, że na jej macicy wykształcił się guz, a jej życie może być zagrożone. Co prawda guz ciągle nie jest złośliwy ale wszystko wskazuje na to, że już wkrótce taki się stanie. Dwukrotnie podwyższone markery potwierdzają wysokie prawdopodobieństwo takiego obrotu spraw. Żeby zapobiec ryzyku, kobieta zdecydowała się na amputację macicy. Chociaż jest świadoma konsekwencji takiej decyzji, to lekarz postanowił dokonać wyboru za nią, Stwierdził, że nie może wykonać zabiegu, gdyż wtedy nie będzie mogła w przyszłości urodzić większej ilości dzieci, a przecież "jest w wieku rozrodczym". O sytuacji poinformowała dziennikarka Sylwia Kubryńska. - Anna ma czterdzieści lat. Troje dzieci, już dużych. Niedawno dowiedziała się, że ma guza w macicy. Guz podobno nie jest JESZCZE złośliwy, ale dwukrotnie podwyższone markery wskazują coraz większe ryzyko. Anna postanowiła o amputacji macicy. Lekarz się nie zgodził. Powiedział, że jest w wieku rozrodczym i NIE WOLNO JEJ. Na pytanie, co ma zatem robić, lekarz odpowiada: - Obserwować. - opisała oburzona dziennikarka Anna Kubryńska. Wpis Kubryńskiej sprawił, że internauci wpadli w furię i nie zostawili na lekarzu suchej nitki.  

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News