Co 2 tygodnie jej ciało przechodzi straszną przemianę. Dzieci bały się jej, dorośli unikali, w końcu podjęła odważną decyzję

Co 2 tygodnie jej ciało przechodzi straszną przemianę. Dzieci bały się jej, dorośli unikali, w końcu podjęła odważną decyzję Źródło: instagram.com/lyricallydiverse/

Kobieta była traktowana od najmłodszych lat jak potwór i wyrzutek. Szkolne przyjaźnie nie miały szansy zaistnieć, a dorośli wytykali ją palcami. Miała wsparcie jedynie od swoich rodziców. Kiedy zrozumiała, co jest powodem takiego, a nie innego wyglądu, zdecydowała się zmienić swoje życie.

Kobieta nie miała prostego dzieciństwa. Przez swoje schorzenie uczniowie i nauczyciele mogli obserwować co 2 tygodnie, co okropnego dzieje się z ciałem małej wtedy dziewczynki. Było to dla nich przerażające i uważane za coś nienormalnego. Nikt nie chciał nawet rozmawiać z nastolatką.

Kobieta cierpi na rzadką genetyczną chorobę skóry

Jeyza Gary cierpi na rzadką i okropną chorobę, która rzuca się w oczy. Musi przez to nawet jako dorosła osoba znosić ciekawskie, a nierzadko pełne obrzydzenia spojrzenia ludzi. Jeyza urodziła się ze schorzeniem zwanym rybią łuską blaszkowatą. To rzadka choroba o podłożu genetycznym, która przytrafia się raz na 100.000 urodzeń. Tuż po narodzinach jej skóra była mocno błyszcząca i śliska, nawet po czynnościach higienicznych. Lekarze początkowo nie wiedzieli co jest nie tak z Jeyzą.

Kobieta przez długi czas leżała pod specjalnymi lampami na OIOM-ie, aż w końcu lekarze z bardziej profesjonalnego szpitala zdiagnozowali jej chorobę skóry.

- Po raz pierwszy zdałam sobie sprawę, że jestem inna. kiedy byłam już wystarczająco dorosła, aby zobaczyć jak moja rodzina bardzo się mną opiekuje. Wychodziliśmy i ludzie się gapili. Pamiętam, że przeszkadzało to mojej mamie. Mówiła: "Grzecznie jest patrzeć. Nie krępuj się pytać, ale nie gap się". Czasami też odpowiadała rodzicom, że dzieci robią tylko to, czego uczą się od dorosłych.

Mimo swojego specyficznego wyglądu jest rozchwytywana przez fotografów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mama Jeyzy potrafiła stawać za córką murem i przychodziła do szkoły, aby zaznajomić inne dzieci z chorobą. Dzięki temu dorosła dziś kobieta nie była już sensacją, której wszyscy się bali i płakali na jej widok, lecz stawała się powoli akceptowana. Problemy z rówieśnikami sprawiało też to, że z powodu chorej skóry musiała spędzać czas w domu, a w upały siedziała w klimatyzowanym pomieszczeniu. Jej skóra się nie poci, więc istniało zagrożenie życia.

- To moja córka, Jeyza, ma chorobę skóry. Ilu z was widziało jaszczurkę lub węża? Taka jest skóra Jeyzy. Co 10 do 12 dni ją zrzuca. To nie jest zaraźliwe. Jest taka jak wszyscy inni - tłumaczyła jej mama dzieciom w szkole, a nawet ich nauczycielom.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
2. Nastolatka poszła spać z ładującym się telefonem przy głowie. Nie żyje

Kiedy Jeyza podrosła, zaczęła się akceptować. Nie bała się innych i szła z uśmiechem przez życie. Lubiła zmieniający się kolor jej skóry, przestała nawet się malować, by ukryć brak brwi. Ktoś podsunął jej kiedyś pomysł, by wzięła udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, by ukazać swoje piękno i wyjątkowość. Stwierdziła, że wcale jej to nie zaszkodzi. Krótko po tym, gdy o Jeyzie zrobiło się głośno, zaczęli odzywać się do niej inni fotografowie. Doszło nawet do tego, że znalazła się na okładce "Vogue Italia".

Jeyza jest dziś rozchwytywaną modelką, a także stała się inspiracją dla innych. Odzywały się także do niej osoby z tym samym schorzeniem. We wzruszających wiadomościach dziękowały za natchnienie do odwagi.

Fot. instagram.com/lyricallydiverse/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Już 9,5 tys. Polaków musi zapłacić MILIONY!
  2. Legendarny milioner nie chciał płacić alimentów córce. Mówił, że nie jest jego, wyśmiewał ją i poniżał
  3. Krzysztof Jackowski zdradził, skąd biorą się jego wizje. Chodzi o jego żonę
  4. Książę William przekazał królowej radosną nowinę. Media: Księżna Kate ponownie będzie mamą
  5. Zobaczył swoją dziewczynę bez makijażu i z miejsca z nią zerwał. Jej reakcja jest powalająca

Źródło: Bored Panda

Następny artykuł