Jak się okazuje, ludzie coraz częściej biorą na poważnie miejskie legendy. Takie historie jak ta o Slendermanie czy człowieku-ćmie coraz bardziej elektryzują ludzkie umysły. Co gorsza, legendy są także powodami tragedii.

Jedną z takich tragedii była sytuacja, gdy 12-letnia dziewczynka zamordowała swoją najlepszą przyjaciółkę. 12-latka dźgnęła koleżankę 19 razy nożem w „kulcie” dla Slendermana. Nieszczęśliwie potoczył się także los osoby, która badała sprawę innego bohatera z miejskiej legendy – Goatmana, czyli „człowieka-kozy”.

26-letnia Roquel Bain z Ohio zginęła, gdy razem z chłopakiem badała sprawę Goatmana. Para była właśnie w Loiusville, w ramach wycieczki po nawiedzonych miejscach, gdy usłyszeli o lokalnej legendzie. 26-latka wraz ze swoim chłopakiem postanowiła zbadać sprawę.

Jak powiedzieli jej miejscowi, według legendy, by Goatman się pokazał, należało wstąpić na znajdujący się w okolicy miasta Most Gubernatora. Para nie zastanawiając się długo wstąpiła więc na stary i zardzewiały most. Oboje byli przekonani, że ten wyszedł już z użytku.

Kilka chwil później nadjeżdżający pociąg sprawił, że Roquel spadła z mostu. Upadek z 30 metrów był dla dziewczyny śmiertelny. Jej chłopakowi udało się przeżyć spotkanie z pociągiem bez szwanku. Miejscowi nie zdziwili się na śmierć 26-latki badającej sprawę Goatmana. Jak twierdzą, w ciągu ostatnich 30 lat legenda doprowadziła do śmierci wielu ludzi.

Denis Harris, mieszkający w okolicy, jest zdania, że wielu młodych bagatelizuje zagrożenie. Gdy są już na moście i muszą mierzyć się z nadciągającym pociągiem, zazwyczaj próbują przed nim uciekać.

„Gdy są już na moście i nadciąga pociąg jedynym ratunkiem jest skok z mostu albo wspięcie się na konstrukcję. Kiedy jesteś młody, myślisz, że będziesz żyć wiecznie. To jest euforia. Młodzi zazwyczaj sądzą, że wyjdą z tego cało i próbują uciekać przed pociągiem wzdłuż torów. To jednak długa droga i jeszcze nikt nie był w stanie biec tak szybko” – mówi Harris.

https://www.youtube.com/watch?v=UECWL5-vkQk

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: unilad.com, youtube.com
pt

...

Zobacz również