Szpital chciał wszystko ukryć przed światem. Kobieta zapaliła się w trakcie operacji, niewyobrażalny dramat

Szpital chciał wszystko ukryć przed światem. Kobieta zapaliła się w trakcie operacji, niewyobrażalny dramat Źródło: unsplash/ Richard Catabay

Kobieta udała się do szpitala z problemami związanymi z rakiem trzustki. W trakcie operacji, podczas której nowotwór miał zostać usunięty z ciała Rumunki, doszło jednak do makabrycznego w skutkach błędu lekarzy. Jakby tego było mało, dyrekcja placówki medycznej próbowała ukryć tragedię przed światem.

66-letnia kobieta udała się do jednego ze szpitali w Bukareszcie w celu usunięcia guza nowotworowego z trzustki. Mieszkanka stolicy Rumunii, w ramach leczenia, została oddana w ręce jednych z najlepszych specjalistów w kraju, a więc nic nie wskazywało na to, by w trakcie zabiegu mogło dojść do tragedii. Niestety, zabieg przerodził się w sceny z najgorszego horroru. To, co się stało w sali operacyjnej, przerasta ludzkie wyobrażenie.

Kobieta z Rumunii poszła na operację. Wtedy zdarzył się przerażający incydent

Rumuńskie media podały, że w jednej z placówek w Bukareszcie doszło do przerażającego błędu lekarzy, którzy zdecydowali się na użycie elektrycznego skalpela w trakcie operacji . Okazało się, że urządzenie zawierało defekt fabryczny, a wcześniejsze zastosowanie substancji odkażającej na bazie alkoholu doprowadziło do pojawienia się ognia na ciele operowanej.

- Pacjentka płonęła jak pochodnia przez kilka sekund, do chwili gdy asystent przybiegł z wiadrem wody, którą wylał na stół operacyjny - twierdzi jeden ze świadków wypadku. 

W trakcie zabiegu pacjentka doznała poparzeń na około 40% całej powierzchni ciała. Nie udało się jej uratować, a rodzina otrzymała informację, że w trakcie operacji doszło do drobnego incydentu. Dopiero dochodzenie przeprowadzone przez media wykazało, co tak naprawdę wydarzyło się na sali operacyjnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ


Szpital został zamknięty

Rodzina zmarłej nie kryła żalu, kiedy dowiedziała się, że ich bliska zmarła po tak karygodnej pomyłce. Gdyby użyto tego dnia sprawnego urządzenia, kobieta najprawdopodobniej żyłaby dalej i byłaby wolna od nowotworu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media
2. Prawda o śmierci Anny Jantar jest inna? Tragiczne wydarzenia wyszły na jaw po latach

- Powiedzieli tylko, że w czasie operacji zdarzył się wypadek. Szczegóły poznaliśmy dzięki doniesieniom medialnym. Nie wysuwamy oskarżeń wobec kogokolwiek, ale chcemy wiedzieć, co dokładnie się wydarzyło - podkreślają bliscy zmarłej.

Rumuńskie ministerstwo zdrowia zamknęło placówkę na pół roku. W sprawie nadal trwa śledztwo prokuratury i policji. Możliwe, że niebawem postawione zostaną pierwsze zarzuty.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Ojciec przez 4 lata wykorzystywał nastoletnią córkę. Gdy trafiła do szpitala z ostrym bólem brzucha, stało się najgorsze
  4. Skandal na weselu. Z zemsty na narzeczonej upokorzył ją nagraniem z ukrytej kamery na oczach gości
  5. Niewyobrażalne, nie do opisania. Córka Gessler zamieściła najbardziej skandaliczne zdjęcie roku

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News