Zmarła najstarsza kobieta na świecie. Ciężko uwierzyć w to, ile miała lat, urodziła się jeszcze w XIX wieku

Zmarła najstarsza kobieta na świecie. Ciężko uwierzyć w to, ile miała lat, urodziła się jeszcze w XIX wieku Źródło: youtube.com/24H News

Najstarsza kobieta świata nie żyje. Rosjanka, która dożyła bardzo sędziwych lat pamiętała jeszcze XIX wiek oraz przeszła przez koszmar I i II wojny światowej. Jej przepis na długie życie był bardzo prosty.

Najstarsza kobieta świata nie żyje. Rosjanka - Tanzilja Bisambijewa, która przez całe życie zamieszkiwała wioskę Isłamgazy w obwodzie astrachańskim dożyła 124 i była żywym świadkiem rosyjskiej historii. Śmierć jednej z najstarszych osób na świecie jest bardzo przykrą wiadomością dla mieszkańców jej wioski, przez których była otoczona bardzo wielką czcią i szacunkiem.

Najstarsza kobieta świata mieszkała w Rosji. Niesamowita historia Tanzilji Bisambijewej

Bisambijewa urodziła się w marcu 1896 roku, a więc w drugim roku panowania ostatniego cara Rosji - Mikołaja II. Jako młoda kobieta była świadkiem I Wojny Światowej i późniejszej rewolucji bolszewickiej. Jej młodość przypadła więc na jedne z najważniejszych wydarzeń w historii Rosji, a sama zainteresowana bardzo chętnie o nich opowiadała.

Kobieta przez całe swoje życie mieszkała w miejscu urodzenia, tam też poznała swojego męża i doczekała się dzieci. Mieszkańcy wioski od wielu lat obnosili się do niej z najwyższym szacunkiem i pomagali w prostych czynnościach. Ta odwdzięczała im się dobrym słowem i opowieściami sprzed lat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jaki był sekret staruszki?

Jak się okazuje, sekret 123-latki na wieczną młodość był dość prosty. Sama rodzina zmarłej powiedziała, że seniorka rodu zawsze powtarzała, że najważniejszy w życiu jest uśmiech i bezstresowe podejście do życia.

Dzisiaj grzeje: 1. DRAMAT gwiazdy TVP. Mąż aktorki w ciężkim stanie
2. Fani zdruzgotani. Monika Zamachowska właśnie została wyrzucona z "Pytania na śniadanie" w TVP

W ciągu ostatnich kilku miesięcy stan Rosjanki zaczął się pogarszać, jednak sama nigdy nie chodziła do lekarza i nie zamierzała tego zmieniać. Miała wielkie problemy z chodzeniem i mówieniem, jednak do końca swojego życia zachowywała wielki optymizm, a jej pamięć była w wyjątkowo dobrym stanie i chciała spędzić swoje ostatnie dni u boku swoich najbliższych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W sieciówkach lepiej nie tykaj paragonu. Nie masz pojęcia, jak narażasz własne zdrowie
  2. Nie żyje kultowy aktor. Rodzina poinformowała o śmierci 77-latka
  3. Bardzo smutna wiadomość. 2-letnia córka gwiazdora, którego hity znają tysiące osób, zmarła na jego oczach
  4. Apel rodziny zmarłej w tragicznych okolicznościach mamy i jej trzech małych córek. Polsat przekazał smutne informacje
  5. Nagle wstał i na żywo zaczął pokazywać wszystkie tajemnice własnego domu. Twierdzi, że kontaktuje się ze zmarłymi

Źródło: Interia

Następny artykuł