Jak podjadanie wieczorem wpływa na ciało kobiety? Nowe odkrycie naukowców zdumiewa

Jak podjadanie wieczorem wpływa na ciało kobiety? Nowe odkrycie naukowców zdumiewa Źródło: Unsplash/Thought Catalog

Kobieta, która chce odpowiednio zadbać o zdrowie, powinna spożywać regularne, proporcjonalne względem siebie posiłki. Od dawna zastanawiano się nad wpływem wieczornego podjadania na zdrowie, a teraz doczekaliśmy się konkretnych wniosków. Wyniki badań nie pozostawiają żadnych wątpliwości - droga do zdrowia nigdy nie była tak prosta.

Kobieta, aby zachować zdrowie nie powinna objadać się przed snem. Zostało to ostatecznie udowodnione przez znanego lekarza specjalistę, który przeprowadził badania na 112 kobietach, które znacząco obniżyły poziom kalorii w posiłkach spożywanych przed snem.

Okazało się, że miały one lepsze wyniki nie tylko w odchudzaniu, bo nie to było głównym punktem zainteresowania lekarza, ale również w badaniach serca. Oznacza to, że nasz sposób odżywiania ma bezpośredni wpływ nie tylko na sylwetkę, ale też na zdrowie.

Kobieta nie powinna spożywać obfitych kolacji, jeżeli chce zachować zdrowy układ krwionośny

Jedną z najważniejszych zasad przy diecie jest regularne spożywanie posiłków. Nie chodzi tylko o ich obfitość, ale też o to, aby organizm miał szansę przyzwyczaić się do odpowiedniego rytmu dnia. Dzięki temu, produkuje potrzebne enzymy w odpowiednich godzinach. W ten sposób można także uniknąć przeciążenia organizmu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dr Nour Makarem z Columbia University Vagelos College of Physicians and Surgeons w Nowym Jorku przeprowadził badania na 112 kobietach o średnim wieku wynoszącym 33 lata. Badanie miało na celu dokładne przebadanie ich stanu zdrowia przed rozpoczęciem badania i po roku, gdy zaczną regularnie przyjmować posiłki i przestaną objadać się wieczorami.

Rok regularnego odżywiania kompletnie zmienił sytuację kobiet

- Dotychczasowe metody zapobiegania chorobom serca koncentrowały się na tym, co jemy i ile jemy. Te wstępne wyniki wskazują, że jedzenie uwzględniające czas i proporcje kalorii w wieczornych posiłkach to proste do zmodyfikowania zachowanie, które może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca – powiedział dr Nour Makarem po przeprowadzeniu badania.

Dzisiaj grzeje: 1. Przyjaciółka Anny Jantar po latach wyznała straszliwą prawdę. Tego nie wiedział nikt, polały się łzy
2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Okazało się, że po roku od rozpoczęcia "eksperymentu" kobiety miały dużo lepsze wyniki badań. To jednoznacznie udowadnia, że wieczorne podjadanie może negatywnie wpłynąć nie tylko na odchudzanie, ale też na kondycję fizyczną.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na umowie masz minimalną pensję, a resztę pieniędzy dostajesz pod stołem? Będziesz mieć poważne problemy
  2. Żona Strasburgera przerywa milczenie po porodzie. Ujawnia prawdę o ojcostwie 72-letniego męża
  3. Śpisz z mokrymi włosami? Natychmiast przestań, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie to niebezpieczne
  4. Klasa sama w sobie. Tak Beata Tyszkiewicz zareagowała na słowa szowinisty Żuławskiego o jej biuście
  5. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 MINUS. Stracą na tym SETKI TYSIĘCY Polaków

źródło: kobieta

Następny artykuł