Piękna 30-latka cierpi na okropną chorobę, jest za późno na pomoc. Już nigdy nie zje normalnego posiłku ani się nie napije

Piękna 30-latka cierpi na okropną chorobę, jest za późno na pomoc. Już nigdy nie zje normalnego posiłku ani się nie napije Źródło: Pexels.com / Juan Pablo Serrano

Kobieta ma tylko 30 lat i przez ponad połowę życia przeżywa prawdziwe piekło. Wszystko za sprawą choroby, przez którą nie może zjeść żadnego posiłku ani normalnie się napić. Lekarze nie dają jej cienia szans na poprawę jej zdrowia.

30-letnia kobieta cierpi od prawie 17 lat przez chorobę, której przez długi czas nie potrafiły zdiagnozować najlepsze kliniki. W końcu usłyszała, co jej dolega i ta wiadomość okazała się wyrokiem. Od tamtej chwili jej życie zamieniło się w koszmar.
 
– Muszę być podłączona do rurki do karmienia przez 22 godziny dziennie. Już nigdy nie będę mogła normalnie zjeść, ponieważ każdy kęs pożywienia czy nawet łyk wody powoduje ogromny ból. Nigdy nie zjem ukochanej pizzy i czekolady, nie napije się kawy. Co jakiś czas wymiotuję, bo mój żołądek nie trawi pożywienia, które wprowadzam do niego przez rurkę – opowiada o swojej codzienności Jemmy. 

Kobieta cierpi, odkąd skończyła 12 lat

Jemma Levy choruje na zespół Ehlersa-Danlosa. Oznacza to, że jej układ trawienny praktycznie nie funkcjonuje i nie ma żadnych leków, które mogłyby choć odrobinę jej pomóc. W tym stadium choroba jest nieuleczalna. Gdyby lekarzom udało się zdiagnozować ją wcześniej, być może udałoby się coś z tym zrobić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta całe tygodnie spędzała w szpitalach. Ze względu na chorobę mąż Alex został jej opiekunem. Para musiała zrezygnować z marzeń o dziecku. Gdyby nie wsparcie najbliższych, nie wie, co by zrobiła. Dopiero rok remu zaburzenia tkanki łącznej powiązano u niej z problemami żołądkowymi. 

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka zapukała do sąsiada i prosiła o obierki z ziemniaków. Gdy poznał jej powód prawie zemdlał

2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Zespół Ehlersa-Danlosa - czym jest i jakie gwiazdy na niego chorują?

Zespół Ehlersa-Danlosa to grupa chorób genetycznych. Jej objawy to: nadmierna wiotkość stawów, nadmierna elastyczność skóry, bóle stawów i mięśni szkieletowych, powolne gojenie się ran, kruchość dużych naczyń krwionośnych, skolioza, problemy ze wzrokiem. Naukowcy sklasyfikowali aż 12 różnych typów tego zespołu. Niestety, z uwagi na to, że jest to choroba genetyczna, nie ma żadnych skutecznych sposobów jej leczenia.

Z tą ciężką chorobą zmagają się także piosenkarka Sia i reżyserka Lena Dunham.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pazerny nastolatek wystawił matce rachunek za obowiązki domowe. Tak go załatwiła, że odebrało mu mowę
  2. "Córka" Strasburgera komentuje narodziny jego dziecka. Wyjawia prawdę o jego ojcostwie
  3. Błaga już tylko o modlitwę i pilną pomoc. Rodzinny koszmar gwiazdy "M jak miłość", trwa dramatyczna walka o życie
  4. Klasa sama w sobie. Tak Beata Tyszkiewicz zareagowała na słowa szowinisty Żuławskiego o jej biuście
  5. Opłaty za wywóz śmieci zedrą z ciebie ostatnie grosze. Jest jeden sposób na płacenie mniej

Źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News